Kolejna edycja turnieju KGHM Cup za nami!

419

W niedzielę 22 maja na obiektach AP KGHM Zagłębie odbyła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju KGHM CUP, w ramach którego rywalizowały ze sobą zespoły U-11. Do Lubina przyjechało łącznie 7 drużyn, w tym m.in. Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk czy Baník Ostrava. Zapraszamy na podsumowanie tego wspaniałego piłkarskiego święta!

Najważniejszym celem, który przyświeca rozgrywkom KGHM Cup, jest dobra zabawa poprzez sport. Liczą się przede wszystkim emocje, zaangażowanie i walka do ostatniej minuty. Dlatego też każda z drużyn otrzymała pamiątkowe nagrody, dodatkowo przyznano pierwsze miejsce zwycięzcy turnieju – ekipie Lecha Poznań – a także wyłoniono najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza i strzelca turnieju.  

 – Od samego rana osoby związane z turniejem pracowały przy całej jego organizacji. Późniejszy przebieg turnieju to już jest wyłącznie przyjemność. Myślę, że cała ta otoczka, to co się dzieje przed turniejem, a także to co się dzieje zaraz po nim, czyli zorganizowanie drużyn czy posiłków, musi być to dobrze przemyślane, żeby funkcjonowało. Jeśli chodzi już o sam turniej, biorąc pod uwagę kategorię wiekową, to chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę dla tych zawodników. Myślę, że jest to podstawa, bowiem przyjechali do nas zawodnicy, którzy dopiero marzą o tym, by zostać piłkarzami. Ilu z nich to się uda? Zobaczymy, ale dziś przede wszystkim cieszymy się, że przyjechali do nas tak licznie. Na wysokości zadania stanęli także rodzice – sami się zorganizowali, przynosząc ciasta, kawę czy popcorn. Do tego dochodzi piękna pogoda, więc dla tych chłopców jest to idealna sytuacja, by grać i spędzić ten dzień na sportowo, czyli tak, jakbyśmy chcieli, aby młodzi ludzie czas spędzali – podsumował Dyrektor AP KGHM Zagłębie Adam Buczek.