Kolej w Lubinie – gdzie kupić bilet?

18128

Dla naszych Czytelników, którzy szykują się już na podróż pociągiem z Lubina, przygotowaliśmy krótki przewodnik po miejscach, w których można kupić bilet – jednorazowy i miesięczny.

Na lubińskiej stacji nie będzie czynnej kasy biletowej, dlatego zaraz po wejściu do wagonu trzeba jak najszybciej odszukać konduktora i kupić bilet u niego. Jeśli będziemy zwlekać do momentu kontroli biletów, wówczas zostaniemy uznani za pasażerów na gapę, a to będzie oznaczało dodatkową opłatę w wysokości 60 zł.

Niektóre kursy obsługiwane będą przez nowoczesne składy Impuls 45WE, w których zamontowane są automaty biletowe z funkcją płatności zbliżeniowych. Podobny biletomat Koleje Dolnośląskie postawią na stacji Lubin. Według zapowiedzi, ma się on pojawić w te wakacje. 

Wracając z Wrocławia można skorzystać z jednego z kilku biletomatów, które znajdują się w hali dworca głównego i na zewnątrz jego budynku.

Inną opcją jest też zakup biletu on-line. W tym celu warto wejść na stronę internetową Koleo.pl, gdzie dostępne są i bilety, i rozkłady jazdy. Zakup biletu ułatwi też aplikacja mobilna Koleo. Koleje Dolnośląskie sprzedają też swoje bilety w systemie płatności mobilnych Skycash oraz przez własny sklep internetowy.

Pasażerowie zamierzający korzystać z biletów miesięcznych muszą się udać do Biur Obsługi Klienta KD – na dworcach głównych w Legnicy i Wrocławiu. Na tych dworcach można też oczywiście udać się do tradycyjnej kasy po bilet jednorazowy.

Cennik biletów i rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich z Lubina i do Lubina znajdziecie TUTAJ