Kolarze Sprintu Ścinawa podziękowali olimpijce

76

Jelenia Góra zorganizowała wspaniałe podziękowanie dla dwukrotnej wicemistrzyni olimpijskiej Mai Włoszczowskiej.

Fot. Archiwum zawodników

Spod Galerii Sudeckiej wyjechała w stronę Parku Paulinum kolumna kolarskiego rajdu dla wszystkich „Jelenia Góra na rowery”. Była to okazja do oklaskiwania najlepszych zawodniczek i zawodników jeleniogórskich zawodów, a przede wszystkim do podziękowań dla Mai Włoszczowskiej za jej wspaniałą kolarską karierę.

Tysiąc osób otrzymało pamiątkowe koszulki, w tym młodzi zawodnicy Sprintu Ścinawa – Maciej Bruna i Antoni Wilk, którzy z własnej inicjatywy zgłosili się do imprezy. Swoją postawą wspaniale podziękowali mistrzyni za sportowy trud, niezłomny charakter i talent.

Jeleniogórska trasa liczyła 7,5 km i jak już wspomnieliśmy, wiodła spod Galerii w kierunku Legnickiej, Konstytucji 3-go Maja, W. Pola, Al. Solidarności, a metę przewidziano w Parku Paulinum. Tam wszyscy od 14.00 kibicowali Mai Włoszczowskiej, która zakończyła karierę rowerową zdobyciem srebrnego medalu mistrzostw świata w maratonie MTB na wyspie Elba.

Również w Jeleniej Górze odbyła się kolejna edycja cyklu Bike Maraton, która jest jednocześnie jedną z edycji UCI Marathon Series – odpowiednika Pucharu Świata w maratonach MTB.

Oprócz Bike Maratonu w tej klasyfikacji jest tylko pięć innych maratonów na świecie. Sporo zagranicznych gości walczy w Jeleniej Górze o punkty, potwierdzając przynależność polskiego cyklu do międzynarodowej elity. Bike Maraton również coraz szybciej zbliża się do tegorocznej mety, więc wciąż jest tu o co się bić.