Klub Młodego Programisty online

98

Dziś ruszają zajęcia Klubu Młodego Programisty online. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatora. Zajęcia będą transmitowane, po to, by każdy mógł dołączyć.

Fot. Pixabay

W stacjonarnych zajęciach Klubu Młodego Programisty mogło wziąć udział maksymalnie 15 uczestników oraz ich opiekunów. Takie zajęcia odbywały się również w Lubinie. Planując zajęcia online Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło dać uczestnikom trochę więcej przestrzeni… i przygotowało pokój na 1000 osób. Okazało się jednak, że i to za mało. I to o kilka razy. Dlatego zajęcia będą transmitowane.

W ciągu zaledwie doby od rozpoczęcia rejestracji zgłosiło się 1000 uczestników dla jednej grupy wiekowej. Każdy następny dzień przynosił kolejne setki i tysiące zgłoszeń.

– Spodziewaliśmy się, że bezpłatne warsztaty programowania, do których może dołączyć każdy, kto ma dostęp do komputera i internetu, mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem, ale nie spodziewaliśmy się aż tak dużego odzewu i to w tak krótkim czasie – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Było to jednak miłe zaskoczenie i postanowiliśmy wyjść mu naprzeciw. Nie zamknęliśmy rejestracji. Przygotowaliśmy też alternatywne rozwiązanie. Tak, aby każdy zainteresowany mógł wziąć udział w zajęciach – dodaje.

Pokój webinarowy mieści maksymalnie 1000 osób. Jeśli komuś nie uda się do niego dołączyć, nic straconego. Rejestracja pozwala dołączyć do transmisji na fanpage’u Klubu Młodego Programisty na Facebooku.

Nie trzeba mieć konta w mediach społecznościowych, aby uczestniczyć w zajęciach – relacja z warsztatów będzie dostępna dla wszystkich. Wystarczy kliknąć w link, który każdy otrzyma po zgłoszeniu na warsztaty. Jak zwykle – na zajęcia zaproszone są dzieci i rodzice.

Nadal można dołączyć. Wystarczy wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail przyjdzie link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, będzie można poznać tajniki programowania. A to wszystko za pomocą wirtualnych aplikacji i pod opieką wykwalifikowanych trenerów.

Zajęcia online ruszają już dziś i jutro – 19 i 20 maja. Cykle będą miały taki sam format, jak zajęcia stacjonarne – każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w 10 zajęciach:

– uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej od 19 maja (przez 10 tygodni) – w każdy wtorek, w godz. 17.30-18.30.

– starsze dzieci, z klas 4-6 – w każdą środę od 20 maja (przez 10 tygodni), w godz. 17.30-18.30.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wziąć udziału w tym spotkaniu, nagrania z warsztatów możesz odtworzyć – w dogodnym czasie – na kanale YouTube i na profilu KMP na Facebooku.

Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

Źródło Ministerstwo Cyfryzacji