Klub „Help” wznawia działalność. Potrzebni wolontariusze

1100

Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Klub „Help”. Potrzebni są kolejni wolontariusze, którzy pomogą wychowankom pieczy zastępczej z powiatu lubińskiego w nauce i odrabianiu lekcji. Te spotkania są naprawdę cenne, widać to choćby po rosnących ocenach dzieci.

Fot. Andrea Piacquadio z Pexels

Klub „Help” działa w Centrum Działań Twórczych w Lubinie od lutego ubiegłego roku. W jego ramach wolontariusze pomagają w odrabianiu lekcji i w nauce dzieciom z rodzinnej pieczy zastępczej.

W czasie poprzedniego roku szkolnego z pomocy wolontariuszy, którzy na co dzień studiują lub pracują, korzystało od 25 do 30 wychowanków pieczy zastępczej z klas 1-8 szkół podstawowych oraz pierwszych klas liceów. Wolontariusze udzielali wsparcia w nauce matematyki, polskiego i angielskiego, odrabiając z uczniami lekcje i nadrabiając zaległości.

Uczniowie biorący udział w tych spotkaniach poprawili swoje wyniki w nauce, u niektórych oceny wzrosły nawet o dwie do góry. Dlatego klub „Help” kontynuuje swoją działalność i poszukuje kolejnych wolontariuszy, którzy chcieliby dwa razy lub raz w tygodniu wesprzeć dzieci i młodzieży w nauce i odrabianiu lekcji. Mile widziany jest każdy, niezależnie od tego, czy ma umiejętności i wiedzę z matematyki, języka polskiego, geografii, czy też z innego przedmiotu.

– Poszukujemy osób odpowiedzialnych, pełnych pasji i wrażliwych na los innych, które swoim zaangażowaniem będą wspierać wychowanków Powiatowego Ośrodka Pieczy Zastępczej w Lubinie. Klub działa w każdy wtorek i czwartek w godzinach 15.30-17.30 w Centrum Działań Twórczych w Lubinie. Jeśli dysponujesz odrobiną czasu i chcesz realnie komuś pomóc – skontaktuj się z nami! – zachęcają organizatorzy Klubu.

Aby zostać wolontariuszem, trzeba mieć ukończone 16 lat i być niekaranym, mile widziane są osoby z doświadczeniem w pracy wolontariackiej.

Zainteresowani powinni przesłać wypełnioną ankietę wolontariusza na maila: kontakt@cdt.lubin.pl lub przynieść ją osobiście do sekretariatu CDT.

Dodatkowych informacji na temat działania klubu udzielą pracownicy CDT w Lubinie: tel. 76 756 00 15 lub mail kontakt@cdt.lubin.pl.

Ankieta dla wolontariusza NIEPEŁNOLETNIEGO

Ankieta dla wolontariusza PEŁNOLETNIEGO


POWIĄZANE ARTYKUŁY