POWIAT. Gdzie szukać porady, jakie przysługują im prawa, jak uwolnić się od oprawcy – lubinianie, którzy padli ofiarami przestępstw, zwłaszcza przemocy domowej, przez najbliższych kilka dni będą mogli korzystać z darmowych porad specjalistów. Do soboty 26 lutego potrwa bowiem Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw.
W ramach prowadzonej akcji dyżurować będą policjanci, sędziowie, kuratorzy, prokuratorzy oraz specjaliści z lokalnych organizacji „pomocowych” – pracownicy socjalni, prawnicy i psychologowie. – W czasie dyżurów osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień. Na zainteresowanych będziemy czekać we wszystkich ośrodkach pomocy społecznej na terenie naszego powiatu – mówi młodszy aspirant Sylwia Wilk z lubińskiej policji.
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, prowadzone działania będą polegać na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw.
– Dyżury pełnione będą w lokalnych ośrodkach pomocy społecznej. W tych wytypowanych miejscach usługi świadczyć będą m.in. prawnicy, policjanci, pracownicy socjalni, psychologowie, a także przedstawiciele instytucji pomocowych – dodaje Sylwia Wilk.
Policjanci wspólnie ze specjalistami dyżurować będą w ośrodkach pomocy społecznej w Lubinie oraz na terenie naszego powiatu:
– Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie: dyżurują policjanci wspólnie ze specjalistami od poniedziałku do piątku (21 – 25 lutego), w godz. 11.00 – 15.00 oraz w sobotę (26 lutego), w godz. 10.00 – 13.00 dyżuruje policjant w Komendzie Policji w Lubinie, przy ul. Kilińskiego 10a, pokój nr 036
– Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie: dyżury: Poniedziałek – w godz. 10.00- 15.30 – dyżurują policjant, pracownik socjalny, Wtorek – w godz. 8.00-16.00 – dyżurują policjant, pracownik socjalny, Środa – piątek – w godz. 7.30 – 15.30- dyżurują policjant i pracownik socjalny.
– Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudnej: 21 lutego (poniedziałek) do 25 lutego (piątek)- w godz. 08.00 – 15.00 – dyżurują policjant i pracownik socjalny.