Kiedy ruszy budowa obwodnicy Krzeczyna Wielkiego?

3587

Obwodnica Krzeczyna Wielkiego wciąż pozostaje projektem na mapie. Jej budowa może ruszyć jeszcze w tym roku, o ile wojewoda dolnośląski nie będzie zwlekał z wydaniem jednego dokumentu.

Obwodnica Krzeczyna ma połączyć planowaną lubińską strefę przemysłową z drogą ekspresową S3, chroniąc jednocześnie mieszkańców wsi przed dużym natężeniem ruchu ciężarowego. O realizację projektu wspólnie zabiegały władze Lubina, powiatu lubińskiego i województwa dolnośląskiego. Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa odpowiedzialny za transport, poinformował dziś na swoim profilu społecznościowym, że rozpoczęcie budowy jest coraz bliżej.

W rozmowie z nami Tymoteusz Myrda zapewnił, że samorządy są gotowe do realizacji inwestycji: – W budżetach województwa dolnośląskiego i powiatu lubińskiego są zarezerwowane pieniądze na ten cel. Przetarg na wykonanie robót budowlanych ogłosimy niezwłocznie po otrzymaniu decyzji ZRID od wojewody dolnośląskiego. Mam nadzieję, że zostanie ona wydana jeszcze w tym kwartale.

Zezwolenie wojewody potrzebne jest też samemu KOWR-owi, ponieważ ten dokument będzie podstawą do formalnego przekazania województwu terenów pod przyszłą obwodnicę.

Więcej na temat tej inwestycji pisaliśmy tutaj:

Obwodnica Krzeczyna Wielkiego – w tym roku projekt, w przyszłym budowa

18 mln na obwodnicę Krzeczyna Wielkiego