– Na razie skupiliśmy się tylko na Lubinie, Ścinawie i Polkowicach, ale będziemy chcieli wychodzić też do dalszych miejscowości. Zależy nam na tym, aby osoby niepełnosprawne integrowały się i żeby ten sport był możliwością wyjścia i spędzenia czasu poza domem – mówi Maria Mielniczak, główna inicjatorka powstania stowarzyszenia Lubińskiego Klubu Kibica Niepełnosprawnego, które właśnie rozpoczęło swoją działalność.
Niepełnosprawność to nie koniec świata – między innymi z takiego założenia wyszli pomysłodawcy zawiązania nowego stowarzyszenia.

Pomysłodawcy powstałego właśnie stowarzyszenia podkreślają, że chcą działać i integrować wszystkich. Zamierzają zagrzewać do walki nie tylko piłkarzy Zagłębia Lubin, ale też okolicznych sportowców innych dyscyplin, jak np. siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna.
– Klub Zagłębia Lubin nie od dziś współpracuje z warsztatami terapii zajęciowych czy z innymi stowarzyszeniami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne – zauważa Marcin Magda, dyrektor ds. marketingu Zagłębia Lubin.

– Nasz stadion jest w pełni dostosowany dla kibiców niepełnosprawnych i cieszymy się, że grono naszych fanów jest coraz większe, więcej osób ogląda spotkania miedziowych. Jest również więcej kibiców gości, którzy do nas przyjeżdżają i chwalą sobie to, że mogą obejrzeć mecz w komfortowych warunkach. Zapraszamy wszystkich fanów, także rodziców osób z niepełnosprawnościami. Jest tu wspaniała atmosfera, dobra zabawa i integracja – zachęca przedstawiciel klubu.
Fot. BM