Szósty z rzędu, a siódmy w historii tytuł mistrza Polski dla KGHM Zagłębia Lubin stał się faktem! Miedziowe w decydującym meczu sezonu pokonały w hali RCS PGE MKS-em El-Volt Lublin 29:26 (14:12). Tym samym Miedziowe sezon po raz kolejny zakończyły w Potrójnej Koronie, zdobywając wcześniej Superpuchar oraz Puchar Polski! To był kolejny znakomity sezon w wykonaniu Lubinianek!

Już godzinę przed pierwszym gwizdkiem hala była niemal całkowicie wypełniona kibicami spragnionymi sportowych emocji i siódmego tytułu mistrza Polski dla KGHM MKS Zagłębie Lubin. Spotkanie zgromadziło 3700 kibiców, co jest nowym rekordem frekwencji ORLEN Superligi Kobiet.

Od samego początku trybuny żyły tym spotkaniem, tworząc niesamowitą atmosferę, a głośny doping niósł zawodniczki przez pełne 60 minut. Efektowna oprawa przygotowana przez kibiców, zaprezentowana w 10. minucie przy akompaniamencie całej hali, tylko podkreśliła wyjątkowość tego wieczoru i okazała się symboliczną zapowiedzią tego, co miało wydarzyć się godzinę później. Wielkie emocje, fantastyczna atmosfera i komplet publiczności stworzyły widowisko godne finału ORLEN Superligi Kobiet.
KGHM MKS Zagłębie Lubin po raz szósty z rzędu obroniło tytuł mistrza Polski, a tegoroczna rywalizacja z odwiecznym rywalem – PGE MKS-em El-Volt Lublin, toczyła się do ostatniej serii ORLEN Superligi Kobiet!

Mecz rozpoczął się od błędów po obu stronach. Impas przełamała jako pierwsza Alicia Fernandez Fraga, trafiając z rzutu karnego. Do 20. minuty utrzymywał się remis 10:10, jednak od tego momentu KGHM Zagłębie mocniej przejęło inicjatywę, wychodząc na prowadzenie 13:10. Ostatecznie na przerwę Miedziowe schodziły z prowadzeniem 14:12.
Drugą część meczu lepiej rozpoczęły przyjezdne. Na rozegraniu dobrze prezentowała się Daria Przywara i w 38. minucie na tablicy wyników widniał remis 17:17. Gdy jednak KGHM Zagłębie ponownie objęło jednobramkowe prowadzenie 19:18, o czas poprosił Paweł Tetelewski, co paradoksalnie wybiło z rytmu jego drużynę. Miedziowe poczuły swoją szansę i napędzane fantastycznym dopingiem zaczęły kontrolować wydarzenia na parkiecie. Rywalki do końca spotkania nie były już w stanie zbliżyć się na więcej niż dwa trafienia. Po bramce Julii Pietras było już 29:26 i takim wynikiem zakończył się ten niesamowity mecz, który przypieczętował zdobycie siódmego tytułu mistrzyń Polski!

To był kolejny niezwykle udany sezon dla KGHM MKS Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zaczęły notować kolejne zwycięstwa, dokładając do klubowej gabloty następne trofeum – zdobywając w Elblągu po raz jedenasty Puchar Polski, a wcześniej Superpuchar Polski w Łodzi. KGHM MKS Zagłębie Lubin pozostawało również liderem ORLEN Superligi Kobiet, a zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu z PGE MKS-em El-Volt Lublin pozwoliło zdobyć szóste z rzędu mistrzostwo Polski. To już dwudziesty czwarty medal mistrzostw Polski wywalczony przez KGHM MKS Zagłębie Lubin, a dwudziesty pierwszy pod wodzą trenerki Bożeny Karkut.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – PGE MKS El-Volt Lublin 29:26 (14:12)
KGHM MKS Zagłębie Lubin: Zima, Maliczkiewicz – Fraga 6, Cardoso 1, Jakubowska 5, Kochaniak 8, Drabik 1, Pietras 3, Cesareo 2, Fernandes 1, Cavo 1, Grzyb 1.
PGE MKS El-Volt Lublin: Wdowiak, Martins – Rosiak 4, Radosavljević 3, Górna 3, D. Więckowska 1, Przywara 8, Andruszak 2, Gliwińska 1, Tomczyk 1, Matuszczyk 1, Planeta 1.
Fot. Tomasz Folta i Paweł Andrachiewicz





























































































































































































































































































