KGHM. Prezes zaprasza do Warszawy

5270

Nie w Zagłębiu Miedziowym, ale w stolicy, a dokładnie na Zamku Królewskim, odbędzie się w tym roku spotkanie noworoczne KGHM. – Może w Lubinie nie było chętnych na takie imprezy, a w Warszawie jest więcej osób, które mają zakusy na Polską Miedź. Ale to już trzeba by zapytać rządzących, którzy decydują o spółce – komentuje Józef Czyczerski, szef miedziowej Solidarności.

Fot. źródło KGHM

Dotąd spotkania noworoczne organizowane były w naszym mieście, np. w Centrum Kultury Muza. To tutaj zarząd miedziowej spółki zapraszał samorządowców z całego regionu, by jak mówił w 2017 roku ówczesny prezes Radosław Domagalski-Łabędzki, dobrze rozpocząć nowy rok, a także porozmawiać o współpracy. Tamte spotkania były jednak czysto biznesowe, tegoroczne będzie już raczej noworoczną galą. – To nieco inne spotkanie, bardziej uroczyste. Nie tylko dla samorządowców, ale też dla partnerów, współpracowników i kooperentów – tłumaczy Anna Osadczuk, rzecznik prasowy KGHM. – Do każdego z nich prezes wystosował imienne zaproszenie.

Dlaczego akurat w Warszawie, skoro siedziba firmy wciąż pozostaje w Lubinie? – W ubiegłym roku KGHM został mecenasem Zamku Królewskiego i uważamy, że są tam bardzo dobre warunki do organizacji tej uroczystości. W tych pięknych wnętrzach pan prezes chciałby się spotkać ze swoimi partnerami – tłumaczy Anna Osadczuk.

Impreza odbędzie się 23 stycznia. Zaplanowany jest występ artystyczny oraz kolacja, obowiązują stroje koktajlowe.

Zdaniem związkowców organizowanie takich spotkań poza Zagłębiem Miedziowym jest wręcz rażące. – Jako członek rady nadzorczej także dostałem zaproszenie. Ale dla mnie nie jest ważne czy zaprasza mnie premier czy prezes, ja nie jestem zwolennikiem takich eventów, a już na pewno nie pochwalam organizowania ich poza Zagłębiem Miedziowym. Na chyba że takie było odgórne polecenie – uważa Józef Czczerski.

Tradycją noworoczną w KGHM było też organizowanie koncertów dla mieszkańców. W ubiegłym roku formuła została zawieszona. Teraz spółka wraca do pomysłu, ale w Lubinie koncertu też nie będzie. Jedynie w Głogowie. 1 lutego będzie można posłuchać m.in. Natalii Szroeder i Piotra Cugowskiego. – O szczegółach będziemy jeszcze informować bliżej tego wydarzenia. Na koncert zapraszamy wszystkich mieszkańców Zagłębia Miedziowego – podsumowuje Anna Osadczuk.