KGHM MKS Zagłębie walczyło z Ikast

1279

Kolejny mecz z przedstawicielem duńskiej ekstraklasy mają za sobą mistrzynie Polski. KGHM MKS Zagłębie Lubin zmierzyły się z Ikast, czołowym zespołem z Danii oraz całej Europy. Lubinianki walczyły, ale to rywalki były na prowadzeniu. Doświadczenie w prestiżowych rozgrywkach zebrane po raz kolejny.

Dla Dunek była to kolejna wizyta w hali RCS. W sezonie 2018/19 Herning-Ikast było rywalem aktualnego mistrza Polski w European Cup. W pierwszym spotkaniu lubinianki przegrały różnicą 12 bramek, w rewanżu wygrały pięcioma bramkami. Tym razem dwie konfrontacje KGHM MKS Zagłębia z Ikast zakończyły się zwycięstwami duńskiego zespołu.

W siódmej minucie o czas poprosiła Bożena Karkut. Wówczas na tablicy wyników było 1:4, choć to Miedziowe zaczęły od bramki autorstwa Darii Michalak. Julie Scaglione trafiła dwukrotnie po stronie Ikast, po czym duńska ekipa szybko dorzuciła dwie kolejne bramki. Strzelecką niemoc przełamała w dziewiątej minucie Karolina Kochaniak-Sala, ale to wciąż przyjezdne były w lepszej sytuacji. Lubinianki popełniały niewymuszone błędy, co skrzętnie wykorzystywały rywalki, dzięki czemu przed upływem kwadransa wyszły na prowadzenie 9:3. Miedziowe w końcu złapały oddech, w czym duża zasługa Darii Przywary, która zanotowała dobrą serię. Później znów do głosu doszły zawodniczki Ikast, które dość szybko rzucały bramki, z czym nie zawsze radziły sobie mistrzynie Polski. Po pierwszej połowie KGHM MKS Zagłębie Lubin traciło do rywalek sześć bramek.

Po zmianie stron mieliśmy podobny scenariusz. KGHM MKS Zagłębie grało dobre zawody, ale to Ikast było na prowadzeniu, które wynosiło około pięciu-sześciu trafień. Mistrzynie Polski starały się jak mogły, ale czasem brakowało skuteczności, bądź szczęścia. 20:30 było w 47. minucie spotkania i o czas poprosiła Bożena Karkut. Wskazówki z ławki podziałały, bo lubinianki w kilka minut rzuciły trzy bramki, nie tracąc żadnej. Kolejne minuty to znów dobra passa duńskiej ekipy, która wygrała ostatecznie 35:26.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Ikast Handbold 26:35 (15:21)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Pankowska 1, Przywara 6, Górna 7, Zych, Drabik 1, Szarkova 1, Michalak 2, Bujnochova, Kochaniak-Sala 4, Matieli 4, Jureńczyk, Milojević.

Ikast: Schjott, Pedersen – Scaglione 7, Skogrand 1, Bohme 1, Iversen 2, Lindqvist 2, Friis 4, Petersen 1, Lykkegaard, Hansen 2, Bakkerud 6, Mortensen 2, Jerabkova 5, Hougaard 2.