KGHM MKS Zagłębie w podwójnej koronie! Dominacja w finale!

763

Drugi z rzędu, a dziewiąty w historii – piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin zdobywczyniami ORLEN Pucharu Polski! Tym samym sezon 2023/2024 Miedziowe zakończą z podwójną koroną, gdyż wcześniej przypieczętowały czwarte z rzędu, a piąte w historii Mistrzostwo Polski! Dziś w finałowym meczu, rozgrywanym w Kaliszu, KGHM MKS Zagłębie Lubin nie dało najmniejszych szans MKS FunFloor Lublin, wygrywając 29:18 (16:8).

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski spotkali się odwieczni rywale, dwie pierwsze drużyny obecnych rozgrywek ligowych i najlepsze rozgrywek pucharowych. Zespół z Lublina miał na swoim koncie jedenaście Pucharów Polski, z Lubina osiem. Świadkiem hitowego starcia obu drużyn tym razem był Kalisz, w którym odbył się decydujący mecz.

KGHM MKS Zagłębie rozpoczęło spotkanie rewelacyjnie, szybko, mocno, najlepiej jak mogło! Efekt? Przed upływem dziesiątej minuty o czas dla swojej drużyny poprosiła trener Edyta Majdzińska. Na tablicy wyników było 6:2 dla Miedziowych, które grały jak z nut i nakręcały się z każdą kolejną udaną akcją. Lubinianki nie tylko grały skutecznie w ataku, ale i szczelnie w defensywie, a swoje w bramce robiła Monika Maliczkiewicz. Czas wzięty przez szkoleniowca lubelskiej ekipy nie zdał się na wiele. Trzy kolejne bramki dorzuciły obrończynie trofeum, powiększając tym samym swoją przewagę. I znów czas dla drużyny wzięła Edyta Majdzińska, ale MKS FunFloor trzecią bramkę zdobył dopiero w 18. minucie… W tym czasie mistrzynie Polski miały na swoim koncie już dziesięć trafień. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy KGHM MKS Zagłębie prowadziło już różnicą dziesięciu bramek – 15:5. Do przerwy obrończynie trofeum wygrywały bardzo pewnie, różnicą ośmiu bramek.

Chwilowy zryw MKS-u FunFloor pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy nie pozwolił tej drużynie sprawić, poczucia zagrożenia po stronie Miedziowe. Kilka minut po zmianie stron to znów KGHM MKS Zagłębie Lubin rzucało bramki seriami, grając przy tym znakomite zawody w defensywie. Kwadrans przed końcem spotkania ekipa z Lubelszczyzny miała na swoim koncie zaledwie jedenaście trafień, lubinianki o dziesięć więcej, pewnie zmierzając po kolejne trofeum. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zagrały fenomenalne zawody i zdobyły Puchar Polski w pełni zasłużenie.

Finałowe spotkanie ORLEN Pucharu Polski było zwieńczeniem znakomitego sezonu w wykonaniu KGHM MKS Zagłębia Lubin. Miedziowe mistrzostwo Polski zapewniły sobie na pięć serii przed zakończeniem rozgrywek, a dziś dołożyły kolejne trofeum. Sukces tym bardziej cenny, że lubinianki w dobiegającym końca sezonie rozegrały aż 14 meczów w prestiżowej Lidze Mistrzów, mierząc się z najlepszymi zespołami na świecie.

Przed KGHM MKS Zagłębiem Lubin jeszcze trzy mecze o ligowe punkty. Pierwszy z nich w środę. W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie Mistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski podejmować będą MKS Urbis Gniezno.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – MKS FunFloor Lublin 29:18 (16:8)

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Zima, Maliczkiewicz – Promis, Pankowska, Grzyb, Przywara 6, Górna 6, Zych 1, Drabik 1, Szarkova, Milczarczyk, Michalak 3, Bujnochova 4, Machado Matieli 4, Jureńczyk 3, Milojević 1.

MKS FunFloor Lublin: Gawlik, Wdowiak – Olek, Płomińska 1, D. Więckowska 1, Tomczyk 1, M. Więckowska 3, Posavec 2, Pastuszka, Szynkaruk, Turkoglu, Balsam 2, Kovarova 2, Masna, Roszak 6, Achruk.