KGHM MKS Zagłębie nie dało szans beniaminkowi

502

KGHM MKS Zagłębie Lubin pewnie wygrało w meczu 15. serii spotkań ORLEN Superligi Kobiet z AWS Energa Szczypiorno Kalisz. Mistrzynie pokonały beniaminka bardzo pewnie 36:18 (18:6). Trzy bramki w meczu zdobyła… golkiperka Miedzowych Monika Maliczkiewicz!

Mecz lepiej zaczęły mistrzynie Polski, które w 5. minucie prowadziły już 0:4. Wtedy o czas poprosił trener kaliszanek Pether Krautmeyer. Chwilę później niemoc gospodyń przełamała Branka Konatar. Kaliszanki nie dopuszczały i w 11. minucie miały zaledwie dwie bramki straty do liderek tabeli – było 4:6. Dwie minuty później Konatar zniwelowała straty do jednej bramki. Na tę sytuację lubinianki odpowiedziały czterema trafieniami. W 17. minucie było 5:10. Trzy minuty później ostatnią bramkę w tej części spotkania dla gospodyń z rzutu karnego trafiła Sylwia Lisewska. Później strzelały tylko lubinianki, które pierwszą połowę wygrały 6:18.

Drugą cześć spotkania trafieniem otworzyła Kinga Stanisławczyk, jednak przyjezdne nadal powiększały swoją przewagę. W 37. minucie na tablicy było 8:22. Przy stanie 9:27 o czas poprosił trener AWS Energa Szczypiorno Kalisz Pether Krautmeyer. Po trzech kwadransach Zagłębie prowadziło różnicą 18 trafień – 11:29. W końcówce mecz nieco się wyrównał, a spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 18:36.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – KGHM MKS Zagłębie Lubin 18:36 (6:18)

Energa Szczypiorno: Falińska, Kukharchyk – Pilitowska, Konatar 3, Lewandowski, Lisewska 4, Stanisławczyk 3, Miłek 2, Gliwińska, Wilczek 1, Kucharska 1, Kaczmarek 1, Jałoszewska, Czapracka 2, Borysławska 1.

KGHM MKS Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz 3 – Pankowska, Przywara 5, Górna 5, Zych 3, Drabik 1, Szarkova, Milczarczyk, Michalak 9, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 3, Machado Matieli 2, Jureńczyk 2, Milojević 1.