KD wprowadza nowe bilety transgraniczne

107

W ofercie Kolei Dolnośląskich znalazły się nowe bilety trzydniowe, z którymi można taniej podróżować po polsko-niemiecko-czeskim pograniczu. Szczególną promocję przewoźnik ma dla najmłodszych pasażerów.

Fot. materiały prasowe

Euro-Nysa-Ticket to oferta biletów Związku Transportowego Górnych Łużyc i Dolnego Śląska, uprawniających do nieograniczonej liczby przejazdów na pograniczu polsko-czesko-niemieckim. Do tej pory w ofercie dostępne były bilety całodzienne, a od 1 kwietnia pasażerowie mogli kupować także bilety trzydniowe – pojedyncze i grupowe, do pięciu osób.

Posiadacz biletu Euro-Nysa-Ticket może też bezpłatnie podróżować z jednym dzieckiem w wieku do 6 lat lub z dwojgiem w wieku od 6 do 15 lat.

– Oznacza to, że na jednym bilecie podróżować może aż 12 osób. Pięciu pasażerów biletu grupowego, pięcioro dzieci do lat 6 oraz dwoje w wieku 6-15 i koszt podróży spada poniżej 10 zł za osobę za dzień. To znakomita oferta dla wszystkich, którzy chcieliby zwiedzić polsko-niemiecko-czeskie pogranicze – uważa Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Bilety można kupić w kasach i w pociągach KD. Co ważne, oferta dolnośląskiego przewoźnika umożliwia korzystanie z prawie 700 połączeń we wszystkich środkach komunikacji publicznej: pociągach, autobusach regionalnych, tramwajach i autobusach miejskich na terenie Dolnego Śląska i Łużyc. Rozkłady jazdy można znaleźć TUTAJ.