Karmią ratowników z hasłem „Dziękujemy”

3043

„Dziękujemy Wam, mieszkańcy Lubina” – posiłki z takim hasłem codziennie przez cały mijający tydzień trafiały do lubińskich ratowników medycznych oraz pracowników SOR-u. To inicjatywa jednej z lubinianek, która zorganizowała zbiórkę w internecie, by wspomóc w tym trudnym czasie służbę zdrowia, ale też lokalnych restauratorów.

Fot. Zawieszony posiłek dla lubińskiej służby zdrowia – grupa na facebooku

– Przede wszystkim chciałam pomóc pracownikom służby zdrowia, którzy pracują teraz niemal bez przerwy, nie mają czasu zjeść, przez dłuższy czas nie widują swoich rodzin – tłumaczy Małgorzata Zawada, inicjatorka zbiórki. – Do akcji włączyły się też lubińskie restauracje. Za zebrane pieniądze szykują posiłki dla ratowników, dzięki czemu mogą też normalnie funkcjonować. Nie jest przecież tajemnicą, że teraz mają bardzo małe obroty – tłumaczy.

W ciągu mijającego właśnie tygodnia przygotowano 126 posiłków dla personelu SOR (zmiana dzienna) oraz dla ratowników (zmiana nocna).

– Ich koszt to ponad 2,5 tys. zł. Na tę chwilę na naszym koncie jest ponad 7 tys. zł. Powinno nam więc wystarczyć na najbliższe dwa tygodnie, ale nie wiadomo jak długo potrwa walka z wirusem, dlatego apeluję do lubinian o dołączenie do akcji. Cały czas walczymy o kolejny tydzień, chcemy pokazać służbie zdrowia jak bardzo doceniamy ich pracę i walkę o nasze zdrowie i życie – podkreśla organizatorka.

Akcję można wspomóc na dwa sposoby – wpłacając określoną kwotę na portalu zrzutka.pl lub wziąć udział w licytacjach, które trwają na facebooku. Zawsze można też przekazać fant na licytację.