Kanonada bramek we Wrocławiu

697

W ramach 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy zmierzyli się ze sobą w ramach derbów dolnośląskich Śląsk z Zagłębiem. Po pełnym emocji i bramek meczu „Miedziowi” wywożą remis ze stadionu wicelidera. Bramki dla lubinian strzelali Filip Starzyński, Bartosz Kopacz, Sasa Živec oraz Bartosz Slisz.

W 5 minucie świetną interwencją popisał się Konrad Forenc po strzale Roberta Picha. W 8 minucie spotkania Bohar zagrywał w polu karnym po linii do Starzyńskiego jednak minimalnie strzela obok słupka. W 21. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Erik Exposito. W 25. minucie meczu Damjan Bohar z około dwudziestu metrów strzelił nad poprzeczką rywali. W 29. minucie w poprzeczkę strzelił Sasa Živec. Blisko wyrównania byli miedziowi. Po weryfikacji VAR sędzia Marciniak podyktował jedenastkę dla Zagłębia Lubin. Na bramkę zamienił ją Filip Starzyński. Po rzucie różnym zamieszanie w polu karnym po raz kolejny wykorzystuje Erik Exposito i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1. W doliczonym czasie pierwszej połowy wynik meczu wyrównał Bartosz Kopacz po asyście Lubomira Guldana.

W 63 minucie Zagłębie Lubin pierwszy raz wychodzi na prowadzenie dzięki pięknej bramce najlepszego strzelca „Miedziowych” Sasy Zivca. Chwilę później do wyrównania doprowadził Dino Stiglec. W 69 minucie fenomenalną bramkę zdobył Bartosz Slisz, który wolejem z około 35 metrów strzelił w okienko gości. W 79 minucie fenomenalną interwencją popisuje się Konrad Forenc. W 90 minucie wynik meczu wyrównał Erik Exposito jednocześnie kompletując hat-tricka.

W następnym spotkaniu w ramach 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się z beniaminkiem ŁKSem Łódź. Mecz odbędzie się w poniedziałek 30 września o godzinie 18.00.