Już w sobotę Piesza Pielgrzymka Pracowników Polskiej Miedzi

318

Już po raz czwarty odbędzie się Piesza Pielgrzymka Pracowników Polskiej Miedzi do Grodowca. Wyruszy ona w najbliższą sobotę, 11 stycznia, z Lubina i Jaczowa.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z Zagłębiem Miedziowym do udziału w IV Pieszej Pielgrzymce Pracowników Polskiej Miedzi do Grodowca – zachęcają organizatorzy. – W tym roku pragniemy, wzorem lat ubiegłych, podjąć trud wędrówki zimową porą, aby pokłonić się Maryi, królującej tak blisko naszych kopalni. U progu Nowego Roku będziemy dziękować za otrzymane w ubiegłym roku łaski, prosić o bezpieczną pracę w 2020 roku oraz modlić się za zmarłych górników i pracowników Polskiej Miedzi.

Pielgrzymi wyruszą w drogę w sobotę, 11 stycznia, z dwóch miejsc: z Jaczowa i Lubina. W Jaczowie zbiórkę zaplanowano na godz. 7.45, a wymarsz na godz. 8 – na trasę liczącą 15 km. Pielgrzymi z Lubina spotkają się o godz. 8 przy parafii św. Jana Bosko, przy ul Jana Pawła II. Autobusem dojadą do Rudnej, skąd przejdą do Grodowca około 12 km.

Około godz. 12 w Sanktuarium w Grodowcu odbędzie się msza św. w intencji pracowników Polskiej Miedzi oraz zmarłych w 2019 roku górników i hutników.

Po mszy zaplanowano ciepły poczęstunek dla pielgrzymów, a około godz. 14 – powrót autokarami do domów.

Udział w pielgrzymce dzięki sponsorom jest bezpłatny. Chętni muszą jedynie zarejestrować się na stronie www.parafiajaczow.pl.

Źródło Informacja prasowa