Jutro Boże Ciało. Ulicami Lubina przejdzie pięć procesji

3504

Jutro przypada Boże Ciało, czyli uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Głównym punktem obchodów są procesje eucharystyczne, które przejdą ulicami polskich miast i wsi. Podobnie jest również w Lubinie, gdzie organizowanych jest pięć procesji. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Jak podkreśla Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, uroczystość Bożego Ciała jest przede wszystkim uroczystością, w której oddaje się cześć Chrystusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie ołtarza. Zdaniem duchownego uczestnictwo w tym święcie jest publicznym manifestowaniem wiary.

W tym dniu w większości polskich miast i wsi organizowane są procesje. W Lubinie będzie ich pięć. 

Parafia św. Jana Bosko w Lubinie rozpoczyna procesję o godzinie 10.40. Wierni przejdą ulicami Jana Pawła II, Leszczynową i Modrzewiową.

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej procesję organizuje o godzinie 11.00. Przemarsz zaplanowano ulicami Kołłątaja, Kopernika, Niepodległości, Mieszka I i Piastowską.

Wierni z parafia pw. św. Jana Sarkandra wyruszają z procesją o godzinie 10.00. Planowana trasa: ulica Szpakowa, Piłsudskiego, Wyszyńskiego do kościoła pw. M.M. Kolbego.

Z kościoła pw. św. Barbary lubinianie wyruszą o godzinie 11.20. Przejdą ulicami: Konopnickiej, Orzeszkowej, Fredry, Kamienną, ponownie Fredry, Orzeszkowej i Konopnickiej.

O godzinie 11.00 wyruszy procesja z parafii pw. Narodzin Najświętszej Maryi Panny. Planowana trasa ulicami: Budowniczych LGOM, Krupińskiego, Gwarków, Jana Pawła II i ponownie Budowniczych LGOM.

Trasę każdej z procesji zabezpieczać będą lubińscy policjanci, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.


POWIĄZANE ARTYKUŁY