Juniorskie derby dla Cuprum Lubin

57

Podopieczni Pawła Szabelskiego podejmowali na własnym parkiecie Gwardię Wrocław. Zespół Cuprum Lubin zdobył trzy bardzo cenne punkty i bez porażki plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli.

Mateusz Szybart na zagrywce

Pierwszy punkt w meczu padł łupem gospodarzy, lecz goście zaraz wyrównali. Następnie „kiwką” z drugiej piłki popisał się nasz rozgrywający Paweł Malicki, a kolejną akcję atakiem skończył Mateusz Szubart wyprowadzając nas na dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 8:8 goście zaczęli lepiej bronić i wyprowadzali kontry czterokrotnie, doprowadzając wynik do stanu 12:8. Potem zaczęła się gra punkt za punkt, przy wyniku 16:13 dla Gwardii nasz zespół wyrównał stan seta po 16, a 17 punkt wywalczył K. Gawrysiak wykonując blok. Kolejne punkty obie drużyny zdobywały na zmianę do wyniku po 22. Kolejne trzy punkty padły łupem zawodników z Lubina kończąc set 25:22.

Drugi set to wyrównana gra do stanu 6:6, a później zespół z Wrocławia zaczął grać bardzo dobrze w obronie i skutecznie kontrował. Przy wyniku 23:15 atakiem na czystej siatce popisał się Mateusz Szubart wykorzystując świetne rozegranie Pawła Malickiego. Mateusz zagrywając kolejne 3 asy zmniejszył stratę do 23:19, lecz goście zdobyli kolejne 2 punkty i wygrali seta 25:19 wyrównując mecz do stanu 1:1.

Trzecią partię meczu zaczął atakiem Szymon Drzazga, a kolejne oczko dołożył Paweł Jakubowski skutecznym blokiem. Następnie gra toczyła się punkt za punkt. U nas dwukrotnie blokiem punktował Paweł Malicki, a kolejny 7 punkt zdobył asem doprowadzając wynik 7:3 dla Cuprum. Trener Gwardii wziął czas widząc naszą dobrą grę. Po przerwie zespół z Wrocławia zdobył 6 punktów wykorzystując błędy gospodarzy i skutecznie kończąc ataki. Gra zaczęła falować, lecz wynik oscylował koło remisu. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla miejscowych.

Czwarty set, to wyrównana gra do stanu 3:3, potem blokiem punkt zdobył Adrian Kołodziejczyk. Przy wyniku po 6 asem popisał się Kamil Rajchel dając nam prowadzenie. Dalej obie drużyny zdobywały na przemian po 2 z rzędu do wyniku 14:14. Następnie punktowali Adrian Kołodziejczyk kończąc atakiem i Kamil Rajchel dwukrotnie popisując się skutecznym blokiem. Przy stanie 18:14 na plac gry trener desygnował najmłodszego gracza Pawła Andrzejewskiego – Młodzika na pozycję Libero, który zastąpił Macieja Gabineta w obronie. Goście grali do końca i zmniejszyli przewagę doprowadzając wynik do 20:18, by po chwili zbliżyć się na jedno oczko 21:20. Trener gospodarzy poprosił o czas, aby uspokoić grę. Po powrocie każda z drużyn kończyła swoje pierwsze akcje i to zespół z Lubina wygrał seta 25:23, wygrywając cały mecz 3:1. Po meczu trener i zawodnicy podziękowali kibicom za doping, który był głośny i poprowadził Juniorów do zwycięstwa.