Jeden z pacjentów zmarł, a w szpitalu trwa dezynfekcja

8883

Zmarł jeden z pacjentów, który był nosicielem groźnej bakterii wykrytej w lubińskim szpitalu. Sytuacja na oddziale chirurgicznym wraca powoli do normy, ale dalej zamknięty jest Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Na Oddziale Chirurgii Ogólnej trwa dezynfekcja. We wtorek zacznie on pracować również w trybie planowym i sytuacja powoli wraca do normy. W ubiegłym tygodniu zmarł jednak jeden z pacjentów, który był nosicielem bakterii Klebsiella pneumoniae.

 

– Pacjent zmarł z innych przyczyn medycznych – wyjaśnia Małgorzata Bacia, prezes zarządu szpitala Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie. – Jesteśmy pod stałym nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Ogniska zakażenia są wygaszane i jeśli w kolejnych wynikach badań nie zostanie potwierdzona obecność bakterii u pacjentów to oddział chirurgiczny będzie otwarty.

Nadal nie ma przyjęć na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

– Na tym oddziale przebywa obecnie siedem osób. Jedna z nich jest chora, cztery są nosicielami. U dwóch w trakcie kolejnych badań nie wykryto obecności bakterii Klebsiella pneumoniae – informuje Janina Szelągowska – Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubinie.

Przypomnijmy, że bakteria została wykryta u jednego z pacjentów leżącego na oddziale chirurgicznym w ubiegły piątek.