Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku z nowościami

8863

Już na początku grudnia na lubińskim rynku zapanuje świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który po raz kolejny odbędzie się w naszym mieście. W tym roku będzie sporo nowości.

Świąteczny kiermasz rozpocznie się we wtorek 6 grudnia i potrwa do niedzieli 11 grudnia. Na lubińskim rynku swoje stoiska z różnościami rozstawi kilkudziesięciu wystawców. Właśnie finalizowana jest ostateczna lista stoisk.

Jarmarkowi jak co roku towarzyszyć będzie sporo atrakcji. Zaplanowano kilka tradycyjnych wydarzeń, ale organizator, czyli miasto Lubin, szykuje też sporo nowości.

Bożonarodzeniowa zabawa rozpocznie się odpaleniem światełek na choince oraz świątecznych iluminacji, które ustawione zostaną na rynku – 6 grudnia o godz. 18. Ponieważ tego dnia przypadają mikołajki, nie zabraknie też Mikołaja, który będzie rozdawał słodkości oraz podarki. Będzie go można tu spotkać od godz. 16 do 18. Tak jak w poprzednich latach, będzie można przynieść prezent, a Mikołaj go wręczy. Z ta różnicą, że podarki do wręczenia trzeba będzie dostarczyć dzień wcześniej (5 grudnia) do ratusza.

Nowością będzie Santa Claus Party. Lubinianie przy muzyce i – jeśli zabraknie prawdziwego śniegu – ze sztucznym śniegiem z armatek, będą bawić się w piątek, 9 grudnia, od godz. 18.30.

W sobotę będzie można posłuchać innego rodzaju muzyki, bo tego dnia odbędzie się koncert organowy.

Natomiast każdego dnia lubińskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu będą towarzyszyć warsztaty św. Mikołaja dla dzieci. Zajęcia będą odbywać się w godz. 13-17 w ratuszu, a udział w nich będzie bezpłatny. Dla dzieci przygotowano także animacje.

Po południu i młodsi, i starsi będą mogli obejrzeć świąteczną bajkę albo film w kinie plenerowym. Seanse będą zaczynać się zawsze o godzinie 18.30. W repertuarze między innymi „Grinch” czy „To właśnie miłość”.

A w niedzielę, na zakończenie Jarmarku, na rynku pojawią się Mikołaje na motocyklach, czyli MotoMikołaje dobrze już znani lubinianom.

Tradycyjnie przez cały tydzień będzie można odwiedzić żywą szopkę, w której zamieszkają zwierzęta z lubińskiego zoo.

Po raz pierwszy natomiast na lubińskim rynku na trzy dni stanie karuzela wenecka. Będzie można się na niej przejechać bezpłatnie we wtorek, środę i czwartek.

Jarmark otwarty będzie od wtorku do czwartku i w sobotę w godz. 12-20.30, a w piątek od 12 do 22.

Więcej o Jarmarku Bożonarodzeniowym przeczytacie na naszym portalu wkrótce.