Jaga odprawiona z kwitkiem. Miedziowi na zero z tyłu

364

Podopieczni Martina Seveli w ramach 20 serii spotkań nie tracąc żadnej bramki, ograli Jagiellonię Białystok 3:0. Warto przypomnieć, że w sezonie 2019/202 w Lubinie padł remis po 2. Miedziowa ekipa poprawiła więc bilans starć z Jagą, a tym samym umocniła swoją pozycję w górnej części tabeli.

Zagłębie Lubin ostatnim meczem z Cracovią podbudowało swoje nadszarpnięte morale. Początek roku to porażka z Wisła Płock. Kolejne spotkania także nie dawały korzystnego rezultatu, a i sama gra pozostawiała wiele do życzenia. Powoli drużyna Martina Seveli wraca na swoje tory.

W ramach 20 kolejki PKO Ekstraklasy, Miedziowi podejmowali Jagiellonię Białystok. Początek meczu to rozpoznanie rywala, po którym w 19. minucie żółtą kartę otrzymał niedawno pozyskany Miroslav Stoch. Faul zawodnika bez piłki inaczej nie mógł być zweryfikowany przez sędziego Pawła Raczkowskiego. Jako pierwsi groźnie zaatakowali zawodnicy gości. W 20 minucie niewiele brakowało, aby po dośrodkowaniu, uderzenie piłki głową przez Bartosza Kwietnia okazało się celne. Koniec tej części meczu to jeszcze jedna żółta kartka dla zawodnika gospodarzy. Za ostre wejście w nogi zawodnika Jagi, ukarany został Filip Starzyński.

W drugiej połowie w 61 minucie żółtą kartę otrzymał Ivan Runje, który zatrzymał piłkę w polu karnym ręką. Na gola, strzał z wapna zamienił Filip Starzyński. Zdecydowanie śmielej atakowali rywali zawodnicy Zagłębia Lubin. W 88. minucie po błędzie gości, piłkę przejął Filip Starzyński, którzy zauważył nadbiegającego Szysza. Młody napastnik pewnym strzałem podwyższył wynik meczu na 2:0 dla Zagłębia. Pod koniec meczu w doliczonym czasie gry, fantastyczną sytuację po stracie piłki przez gości, wykorzystał Filip Starzyński. Samotny rajd zakończył trzecią bramką dla gospodarzy.

20.kolejka PKO Ekstraklasy
KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Filip Starzyński (k.) 62′, 2:0 Patryk Szysz 82′, 3:0 Filip Starzyński 9

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Crnomarković (82. Oko), Balić (C) – Żubrowski – Szysz (90+1. Mráz), Poręba (85. Baszkirow), Starzyński, Stoch (82. Bartolewski) – Podliński (90+1. Ratajczyk).

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – Olszewski (75. Bida), Runje (C), Tiru, Nastić (65. Puljic) – Kwiecień (75. Wojtkowski), Pospisil – Twardek, Ferreiroa (65. Mystkowski), Wdowik – Bortniczuk (65. Cernych).