J. Obrusiewicz: Przed meczem nie kalkuluję

21

KGHM Metraco Zagłębie Lubin w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału play-off PGNiG Superligi piłkarek ręcznych nie pozostawiło żadnych złudzeń zespołowi KSS Kielce, gromiąc rywalki 43:20 (26:10). Aż 12 bramek dla "Miedziowych" zdobyła Joanna Obrusiewicz.

Spodziewałaś się, że w meczu z KKS będzie Wam tak łatwo odnieść zwycięstwo?

Nie, ponieważ nigdy przed meczem nie kalkuluję jaki będzie jego przebieg. Za każdym razem wychodzimy na boisko z chęcią zagrania dobrego spotkania i odniesienia zwycięstwa. A rezultat ukazuje się po 60 minutach.

Do przerwy miałaś na swoim koncie aż 11 bramek. Pamiętasz tak dobrą połowę w swoim wykonaniu?

Najbardziej cieszę się z faktu, że moje bramki przyczyniły się do sobotniej wygranej. Wspólnie z dziewczynami wypracowujemy sobie sytuacje do zdobywania bramek i w ostateczności na kimś spoczywa zadanie wykończenia akcji. W tym spotkaniu często trafiało na mnie.

Na parkiecie było widać sporą różnice miedzy drużynami. Wygląda na to, że w sobotę przypieczętujecie awans do półfinału?

Będziemy się starały przywieźć z Kielc wygraną i tym samym zapewnić sobie awans do kolejnej rundy play-off.

Zagracie podobnie jak w Lubinie, czy będziecie chciały odnieść zwycięstwo jak najmniejszym nakładem sił?

Żeby wygrać mecz nie można myśleć o oszczędzaniu sił. Wychodząc na boisko trzeba być skoncentrowanym i nastawionym na pracę, a nie myśleć o odpoczynku. Takie podejście często bywa zgubne.

Przyglądacie się pozostałym wynikom ćwierćfinałów? Kto według Ciebie awansuje do najlepszej czwórki sezonu?

Nie chcę prognozować, okaże się po rozegraniu wszystkich potrzebnych spotkań. Skupiam się na pokonaniu naszych najbliższych przeciwników. Na razie jesteśmy przed drugim spotkaniem z Kielcami i do tego się przygotowujemy.

Poznałyście przeciwnika w półfinale Pucharu Polski. W Gdyni na początek zmierzycie się z Piotrcovią. To chyba korzystne losowanie?

Ja bardziej myślę w kategoriach, że jest to przeciwnik, którego musimy pokonać jeśli myślimy o zdobyciu Pucharu Polski.