IX edycja Biegu Papieskiego za nami

3633

Wystartowali dokładnie o godzinie 18.18, kiedy Jan Paweł II został wybrany na papieża – około 800 biegaczy wzięło dziś udział w IX edycji Biegu Papieskiego w Lubinie. Wszyscy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach, wcześniej w niebieskich pobiegły dzieci. Razem utworzyli barwy zmodernizowanego stadionu RCS.

– Na ten bieg przyjeżdżają całe rodziny, jest to wydarzenie mocno rodzinne, które łączy więzi między nimi. Ale to też propagowanie zdrowego trybu życia, to jest bardzo ważne, żeby rodzice uczyli swoje dzieci jak aktywnie spędzać czas. Jeśli jeśli rodzice i dzieci będą wzajemnie nakręcać się w kierunku sportu, to jedni i drodzy będą mieli dużo radości z życia – podkreśla prezydent Lubina Robert Raczyński, który rozpoczął dziś bieg główny.

Uczestnicy Biegu Papieskiego mieli dziś do pokonania 5-kilometrową trasę ulicami Lubina. Na mecie pierwszy był Krzysztof Tschirch z Jeleniej Góry, który na co dzień biega w klubie WKS Oleśniczanka.

– Stało się tak, jak zakładałem: wiedziałem, że to będzie samotny bieg. Starałem się osiągnąć jak najlepszy wynik na tej trasie. Miałem tempo 3,01 na kilometr, więc to dosyć przyzwoity wynik. Jestem zadowolony, wracam do biegania po chorobie i liczę, że teraz będzie już tylko lepiej – podkreśla zwycięzca Biegu Papieskiego. 

Pierwszą kobietą, która dobiegła do mety jest Natalia Koszałko z Polkowic. – Biegło się super. Stratuję w tym biegu już któryś raz z rzędu, w ubiegłym roku byłam trzecia, więc fajnie, że w tym roku jestem pierwsza wśród kobiet. Atmosfera, pogoda, otwarcie stadionu – wszystko dziś zadziałało na plus – mówi polkowiczanka.

Przypomnijmy, że przed biegiem głównym, na stadionie RCS rywalizowały dzieci. Wpływy z opłat wpisowych oraz pieniądze zebrane dziś do puszek przez harcerzy zostaną przekazane na rzecz powodzian.

– Warto tu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II, który mówił, że solidarność jest wtedy, gdy jeden pomaga drugiemu. Te słowa są idealnie pasują do sytuacji, która aktualnie dzieje się w Polsce: kiedy jeden pomaga drugiemu, to jest prawdziwe człowieczeństwo – podsumowuje prezydent Robert Raczyński.

Fot. Marlena Bielecka

Fot. TV Regionalna.pl/ ujęcia z drona

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY