Iskrzy w górze tabeli (FOTO)

35

Iskra Kębłów, Iskra Księginice oraz Prochowiczanka II Prochowice. Tak wygląda góra tabeli A klasy, drugiej grupy legnickiej. Najwięcej bramek padło na boisku w Rudnej, gdzie Iskra Kębłów walczyła z Kaczawą Bieniowice. Wynik spotkania to 5:3 dla Iskry. W pierwszej grupie legnickiej FC Małomice uległy drużynie Zryw Kotla 0:2. Liderem jest aktualnie Mieszko Ruszowice. Poniżej prezentujemy Państwu relację ze spotkania drugiej grupy legnickiej pomiędzy Iskrą Księginice, a Szklarami Dolnymi.

Zanim mecz doszedł do skutku, na boisku w Księginicach prezes OZPN w Legnicy, Tadeusz Podwiński wraz z prezesem LZS w Lubinie, Stanisławem Samcem wręczyli zawodnikom puchar za awans do A klasy oraz odznaczenia zasłużonych sportowców w naszym regionie. Po tej małej uroczystości sędzia główny, Jacek Świtała i dwaj sędziowie boczni, Mateusz Kruszyński oraz Krzysztof Kruszyk rozpoczęli mecz inaugurujący rozgrywki A klasy, grupy legnickiej II w Księginicach (również o godzinie 11.00 rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Isrką II Kochlice z Victorią Parchów).

Gospodarze wystąpili w zielonych strojach, natomiast Relaks Szklary Dolne w niebiesko-czarnych. Już w pierwszych minutach spotkania, Norbert Kołcz z Księginic przyłożył się we wspaniałym stylu do strzału. Jednak golkiper gości złapał piłkę. Mecz był bardzo wyrównany z lekką przewagą gości. I to właśnie Szklary Dolne wyprowadziły akcję lewą stroną boiska. Strzał sprzed pola karnego okazał się na tyle silny, że bramkarz gospodarzy, Szymczak nie zdołał wyłapać futbolówki. Iskra Księginice 0:1 Relaks Szklary Dolne. Kilka minut później wspaniałą akcję mieli zawodnicy Iskry. I tym razem lepszy okazał się bramkarz gości.

W 10 minucie spotkania w polu karnym Szklar było spore zamieszanie. Na ziemi znalazł się Norbert Kołcz, który wbił piłkę z przewrotni z jednego metra prosto do siatki Relaksu. Było 1:1. Dziesięć minut później przed polem karnym ponownie znalazł się Norbert Kołcz, który obrócił się z piłką i zdecydował się na strzał. Jak się okazało celny. Gospodarze prowadzili 2:1. Relaks zdobywa jeszcze bramkę na remis. I do szatni oba zespoły schodzą z wynikiem 2:2.

W drugiej połowie to Iskra przejęła od razu inicjatywę. Po pięciu minutach od rozpoczęcia spotkania Krzysztof Domasiewicz „ładuje” piłkę w długi róg. Gospodarze prowadzili 3:2. W 55 minucie pojedynku we wspaniałej sytuacji znalazł się Karol Grolewski, który zdobywa czwartego gola dla Iskry. Bramka padła dzięki asyście Dybasa. Szklary do końca meczu nie potrafiły odrobić straty. Ostatecznie gospodarze wygrali 4:2 i zapisali na swoje konto pierwsze 3 punkty.

Tak po meczu mówił Karol Grolewski, Iskra Księginice. – Mecz z nasza przewagą zwłaszcza w drugiej połowie. Spodziewałem się meczu walki o każdy metr na boisku i tak rzeczywiście było.