Iskra zwycięska, Górnik dzieli się punktami

304

Z tygodniowym opóźnieniem ruszyły rozgrywki Klasy Okręgowej, a więc na boiska wybiegli przedstawicieli gminy Lubin na tym poziomie rozgrywek. Iskra Księginice wygrała 5:2 z Czarnymi Rokitki, a Górnik Lubin bezbramkowo zremisował z Orłem Zagrodno.

Iskra jako lider tabeli podejmowała u siebie Czarnych Rokitki i początek spotkania nie był najlepszy, gdyż to goście wyszli na prowadzenie już w 10. minucie. Stracona bramka podrażniła zawodników Iskry i zaczęli odrabiać straty. Trzy bramki zdobył świetnie dysponowany Jarosław Gambal, a po jednym trafieniu dołożyli Srebrniak i Plichowski. Czarnych było stać na jeszcze jedną bramkę, ale trzy punkty zostają w Księginicach i utrzymują przewagę w tabeli pewnie zmierzając po awans do IV ligi.

Górnik Lubin podejmował na stadionie RCS beniaminka z Zagrodna w sobotnie popołudnie. Orzeł pokazał, że solidnie przepracował zimę i mimo optycznej przewagi lubinian po 90. minutach żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarza swoich rywali.

Iskra prowadzi w lidze mając siedem punktów przewagi nad Stalą Chocianów, natomiast Górnik zajmuje szóstą pozycję.