Iskra idzie po swoje

310

Iskra Księginice po raz kolejny udowadnia swoją dominację w Klasie Okręgowej wygrywając aż 5:0 z Orłem Zagrodno. Podopiecznie Piotra Stańko mają na ten moment 12 punktów przewagi nad Kaczawą Bieniowice.

Zgodnie z zapowiedzią zawodnicy Iskry podeszli do meczu z szacunkiem i spokojnie rozgrywali piłkę czekając na błąd w szeregach obronnych przeciwnika. Pierwszy znalazł go Maciej Kusztal, który dograł do Adam Mazurowskiego, a młody zawodnik Iskry pokonał bramkarza gości. W 38. minucie Jarosław Gambal asystowal przy trafieniu najlepszego strzelca ligi – Macieja Srebrniaka.

Druga połowa to znów przewaga gospodarza, a udowodnił ją w 63. minucie Daniel Sygnatowicz podwyższając wynik meczu. Czwartego gola zdobył Maciej Srebrniak, a kropkę nad „i” postawił Jarosław Gambal, który według postronnych obserwatorów został wybrany zawodnikiem meczu.

Iskra Księginice przewodzi w Klasie Okręgowej mając 12 punktów na drugą Kaczawą. W tym tygodniu trzy mecze nie odbyły się ze względu na warunki pogodowe, w tym właśnie wicelidera czy Górnika Lubin.