Interferie Zagłębie liderem po 1. dniu

23

Za nami pierwszy dzień XI Memorialu im. Henryka Kruglińskiego. W inauguracyjnym spotkaniu Interferie Zagłębie Lubin pewnie pokonało Sośnicę Gliwice, natomiast Gorodniczanka Grodno wygrała z Egle Sviesa Wilno.

Interferie Zagłębie Lubin – Sośnica Gliwice 48:30 (28:15)

Mecz bez większych emocji. Od pierwszej do końcowej syreny stroną zdecydowanie lepszą były podopieczne Bożeny Karkut, które bez problemów pokonały, bądź co bądź, dzielnie walczącą Sośnicę Gliwice. Już po pierwszej połowie wynik był sprawą rozstrzygniętą, bo lubinianki wygrywały różnicą aż 13. trafień. W drugiej połowie zawodniczki Interferii Zagłębia Lubin powiększały jeszcze swoją przewagę i zdeklasowały rywalki, wygrywając z liderem pierwszej ligi 48:30. W spotkaniu z Sośnicą wystąpiły trzy młode zawodniczki Zagłębia. W bramce dobrze spisywała się Katarzyna Demiańczuk, Paulina Bułak zdobyła dwie, a Martyna Popielarz jedną bramkę.

Interferie: Maliczkiewicz, Demiańczuk, Czarna – Ziółkowska 6, Piekarz, Ciepłowska 7, Semeniuk 8, Jakubowska 3, Olszewska 7, Kordić 6, Jochymek 9, Bułak 2, Popielarz 1.

Sośnica: Wojnowska, Czubaszek – Kamińska, Hojnisz 1, Bassek 7, Sala, Tarka 3, Cebula 5, Furtok 4, Słomian, Michalska 2, Olek 2, Tarnowska 2, Ziółkowska 5, Antoń.

Egle Sviesa Vilnus – Gorodnichanka Grodno 22:28 (14:16)

Drugi mecz dzisiejszego dnia był o wiele bardziej zacięty, choć początek nie wskazywał na taki przebieg. Gorodnichanka szybko wypracowała sobie kilkubramkową przewagę, która momentami wynosiła 6-7 bramek. Jeszcze przed przerwą zespół z Wilna zdołał zniwelować straty i po pierwszych trzydziestu minutach było 16:14 dla zespołu z Grodna. W drugiej połowie trwała wymiana ciosów i dopiero w końcówce białoruskiej drużynie udało się ponownie odskoczyć na bezpieczne prowadzenie, którego nie oddały już do końca.

Egle: Urbonaviciute, Beinoryte – Jurgutyte, Aleksandraviciute 7, Vasiljeva, Gedroit M. 3, Gulbinskaite 1, Belekova 1, Makaraviciute 2, Galinaityte 2, Gaidyte 4, Lebelionyte, Gedroit V. 2.

Gorodnichanka: Korabava, Kumpel, Bondarenco – Yadchanka 3, Kalczanka, Maslov 3, Berenseva 5, Truskouskaya 3, Yarokhva, Szarpanouskaya 6, Makaroava, Vasileuskaya 8.