Informacje z pierwszej… ławki

1978

W dość nietypowym miejscu, bo na ławkach w lubińskim parku Wrocławskim umieszczono porcję informacji o roślinach i ptakach żyjących dziko w tym miejscu. – Wiele osób pyta nas o dziką część parku, więc postanowiliśmy przygotować tablice informacyjne. A skoro mamy ponad 200 ławek, to czemu ich nie wykorzystać? – mówi Agata Bończak z Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Na ławkach pojawiło się w sumie 12 tabliczek, z których spacerowicze mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzecz na temat parkowej roślinności oraz ptactwa. Nie chodzi jednak o ptaki żyjące w wolierach, ale te dzikie.

– Mamy udokumentowanych około 60 gatunków dziko żyjących u nas ptaków – przyznaje Bończak. – Zachęcamy do szukania tabliczek i poznawania naszych łęgowych mieszkańców – dodaje.

Oprócz mniejszych tabliczek informacyjnych, przygotowano również jedną dużą poświęconą łęgom, które, jak mówią pracownicy Centrum Edukacji Przyrodniczej, są zielonym sercem lubińskiego zoo.

Zachęcamy do zdobywania nowych informacji i poznawania tutejszej przyrody w czasie weekendowych spacerów po zoo i parku.