Inauguracyjne zwycięstwo Cuprum bez straty seta!

209

Wymarzone otwarcie sezonu 2023/2024 PlusLigi dla siatkarzy KGHM Cuprum Lubin. Podopieczni Pawła Ruska pokonali w hali RCS Barkom-Każany Lwów, zdobywając tym samym komplet punktów w 1. kolejce.

Pierwszy punkt w tym meczu padł łupem gospodarzy, ale początek tej partii był bardzo wyrównany (6:6). Zaraz potem goście uzyskali trzypunktowe prowadzenie, które zaczęło się od skutecznego ataku Tupchii (15:18). Wyrównanie dał as serwisowy Pawła Pietraszko (18:18). Drużyna z Lwowa pewnie zmierzała po zwycięstwo w pierwszym secie (21:24), ale Cuprum miało zupełnie inny plan na tę partię, która trwała 41 minut i zakończyła się zwycięsko dla lubinian po skutecznym ataku Alexa Bergera (37:35).

Drugą partię miejscowi rozpoczęli dużo pewniej. Dwa skuteczne bloki dały im kilka punktów przewagi (9:6), a kolejne akcje pozwalały na spokojną grę . Set zakończył się po błędzie rywali w polu zagrywki (25:20).

W ostatniej odsłonie gospodarze szybko zbudowali przewagę (5:0). Przeciwnicy zdołali odrobić jedynie część strat przed kolejną punktową serią miedziowych. Po asie serwisowym Jake’a Hanesa prowadzili już 11:5 i  przez resztę spotkania kontrolowali jego przebieg. Mecz skutecznym atakiem zakończył amerykański atakujący.

MVP: Jake Hanes

KGHM Cuprum Lubin – Barkom-Każany Lwów 3:0 (37:35, 25:20, 25:17)

Cuprum: Strulak (99), Berger (23), Kwasowski (21), Masłowski (L), Pietraszko (9), Gerlinski (8), Hanes (22), Lorenc (6), Kubicki (7), Ferens (5)

Barkom: Petrovs (17),  Mazenko (3), Kovalov (2), Polansky (7), Gueye (1), Tupchii (13), Shcurov (12), Kanajev (L), Kucher (16), Dardzans (9), Holoven (6)