Hołd dla ofiar wypadków w KGHM

1503

29 listopada to szczególna data dla Zagłębia Miedziowego. Dokładnie osiem lat temu w kopalni „Rudna” doszło do najtragiczniejszego wypadku w historii KGHM, w wyniku którego zginęło ośmiu górników. W pierwszą rocznicę tego zdarzenia ustanowiono Dzień Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy w KGHM.

Od 2017 roku, 29 listopada, przy pamiątkowej tablicy spotykają się władze spółki i jej oddziałów, oddając cześć pracownikom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych. Także w dzisiejszej uroczystości wzięli udział przedstawiciele zarządu KGHM, dyrektorzy oddziałów, delegacje związków zawodowych, pracownicy, a także przedstawiciele samorządów.

Przy tablicy upamiętniającej górników, którzy oddali życie podczas pracy, złożono kwiaty i zapalono znicze. Do godziny 18.00 teren Centrali KGHM będzie otwarty również dla mieszkańców, którzy chcieliby w ten sam sposób okazać swój szacunek.

Dzień Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy w KGHM to nie tylko wyraz czci dla zmarłych pracowników, ale też przypomnienie kierownictwu firmy o konieczności ciągłego doskonalenia zasad bezpieczeństwa oraz technologii, aby zapobiegać podobnym tragediom w przyszłości.

W tym roku obchody tego dnia mają szczególny wymiar – złożenie hołdu ofiarom wypadków poprzedziło centralną akademię barbórkową i zaplanowane na popołudnie tradycyjne górnicze ceremoniały – pochód Lisa Majora i skok przez skórę.

Fot. Tomasz Folta


POWIĄZANE ARTYKUŁY