Hit okręgówki dla Sparty Rudna!

51

W najciekawszym spotkaniu pierwszej kolejki klasy okręgowej Sparta Rudna pokonała na własnym boisku Kuźnię Jawor 2:0. Bramki dla podopiecznych Roberta Malawskiego zdobyli Mateusz Kochman i Dawid Biały.

Pierwsza połowa pojedynku Sparta – Kuźnia to wyrównane widowisko. Więcej strzałów w tej części zawodów oddali gospodarze, ale większość z nich była niecelna, zazwyczaj szybując nad poprzeczką. Podopieczni trenera Marcina Dudka przed zmianą stron najbliżej szczęścia byli w 30 minucie, kiedy to Marcin Bagiński uderzył niezwykle groźnie z rzutu wolnego.

Wraz z początkiem drugich 45 minutach gra stała się bardziej otwarta. W pierwszych minutach miejscowych postraszył Przemysław Wiśniewski, ale dwukrotnie strzelał niecelnie. W międzyczasie team Roberta Malawskiego odgryzł się próbą, po której piłka sprawdziła wytrzymałość poprzeczki. Jednak w 58 minucie futbolówka już zatrzepotała w siatce przyjezdnych. Sparta wyprowadziła kontrę, którą wykończył Mateusz Kochman.

Jaworzanie ruszyli do odrabiania strat, a ekipa z Rudnej cofnęła się. W dniu dzisiejszym szczęście pod posterunkiem Macieja Kijewskiego ewidentnie szerokim łukiem omijało jaworzan. Z bardzo dobrych okazji warto między innymi odnotować słupki po strzałach Bartłomieja Gwiździała czy Przemysława Pieca. Ładny strzał Emiliana Borka nieznacznie minął prostokąt Sparty, a przy próbie Marcina Bagińskiego Maciej Kijewski popisał się świetną robinsonadą, wybijając piłkę na rzut rożny.

Sparta skutecznie broniła się, od czasu do czasu wyprowadzając niebezpieczne akcje. Po kilku z nich mogła podwyższyć prowadzenie, lecz uderzenia były niecelne lub bronił je Patryk Borek. Beniaminkowi udało się zdobyć drugą bramkę w doliczonym czasie gry, kiedy to na listę strzelców wpisał się Dawid Biały i ustalił rezultat końcowy na 2:0.

Sparta Rudna – Kuźnia Jawor 2:0
Bramki: Kochman 58′, Biały 90′
Sparta: Maciej Kijewski – Dawid Biały, Jakub Dobek, Dawid Książek, Robert Malawski, Łukasz Stachów, Daniel Walasek, Arkadiusz Walczak, Łukasz Wingert, Piotr Wojeński, Mateusz Kochman
Kuźnia: Patryk Borek – Przemysław Wiśniewski, Kamil Dunaj, Kamil Kurzelewski, Sylwester Dworakowski, Mateusz Bruliński, Emilian Borek, Kamil Janoś, Kacper Grabarczyk, Przemysław Piec, Marcin Bagiński

autor: Marcin Juszczyk