Harcerskie spotkanie po latach

501

W Wygnańczycach odbył się zlot harcerskich pokoleń z okazji 50-lecia Bazy Obozowej Hufca ZHP Lubin pod hasłem „Spotkanie po latach”. Wzięło w nim ponad 80 osób w różnym wieku.

Komendantką spotkania była hm. Paulina Lew. Wydarzenie rozpoczęło się od apelu i powitania wszystkich przez komendanta hufca – Łukasza Nowickiego. Po wspólnym obiedzie odbyła się gra terenowa i spacer po okolicy. Po południu wszyscy zabrali się ochoczo do pracy na rzecz bazy: porządki, składanie dużego namiotu świetlicy oraz wkopanie 100 metrów rury pod nową instalację wodną.

Kolacja w formie ogniska z kiełbaskami, piankami, tostami oraz ciastem przy akompaniamencie gitary i wspólnym śpiewie jeszcze bardziej wprowadziła wszystkich w atmosferę wspomnień harcerskich przygód.

Drugiego dnia po tradycyjnej pobudce i wspólnym śniadaniu przyszedł czas na posadzenie pamiątkowego dębu i zdjęcia. Wszyscy uczestnicy obiecali udział w kolejnej edycji takiego spotkania oraz zadeklarowali pomoc przy organizacji różnych harcerskich przedsięwzięć.

To była wspaniała okazja do wspomnień, rozmów, pracy i zabawy oraz pokazania najmłodszym (dzieciom uczestników), co to harcerska przygoda.

AUTOR i FOT. Hufiec ZHP Lubin