Grudniowy DKF

190

Filmy „Kociarze” czy „Bohater” będzie można obejrzeć w grudniu w cyklu DKF w lubińskim kinie Muza.

„Menu”

Seanse jak zwykle będą się odbywać w każdą środę o godz. 19. Na początek, 7 grudnia wyświetlony zostanie film „Kociarze”. Później będzie można obejrzeć produkcje: „Simona” (14 grudnia), „Bohater (21 grudnia) oraz „Menu” (28 grudnia).

Bilet na jedną projekcję kosztuje 17 zł, a miesięczny karnet na wszystkie – 55 zł.

Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Kociarze”

Wzruszająca opowieść o dziewięciu mężczyznach, których życia zostały na zawsze zmienione dzięki opiece nad kotami. Na ekranie zobaczymy między innymi strażaka, któremu kot pomaga zwalczyć stres związany z pracą czy bezdomnego imigranta, któremu opieka nad kotem dosłownie uratowała życie.

 

 

„Simona”

Kim naprawdę była Simona Kossak – legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny – słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.? Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do pradawnej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji. Simona była ulubienicą terroryzującego okolicę kruka, matkowała rysiowi i łosiom, a jej empatyczne podejście do zwierząt i roślin nie tylko pozwoliło nam zobaczyć Puszczę Białowieską jako unikalny na skalę światowa ekosystem, ale też pomaga zrozumieć, że jesteśmy współlokatorami na Ziemi i powinniśmy pozwolić żyć innym istotom. Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody.

„Bohater”

Dwukrotny zdobywca Oscara (za „Rozstanie” i „Klienta”) powraca do rodzinnego Iranu i czerpiąc z lokalnego kontekstu, tka kolejną uniwersalną, przejmującą przypowieść. Tym razem o człowieku, który stał się zakładnikiem sądów, w tym wydającego najostrzejsze wyroki trybunału, jakim są media społecznościowe. Podążając za tytułowym „Bohaterem” (nagrodzony Grand Prix na festiwalu w Cannes), Asghar Farhadi z wyczuciem i wprawą filmowego linoskoczka porusza się po cienkiej granicy, jaka dzieli ofiarę od przestępcy, sukces od porażki, a dobre chęci od nieczystych intencji. Rahim wychodzi na krótką przepustkę z więzienia, gdzie odsiaduje wyrok za długi. Ma ledwie dwa dni na przekonanie wierzyciela, by ten darował mu część należności. Najwyraźniej los mu sprzyja, bo w ręce mężczyzny nieoczekiwanie trafia torba pełna złotych monet. Kiedy „Bohater” zrozumie, że brzęczący pakunek zawierał także pokusy, niechcianą sławę i wyroki serwowane przez anonimowy tłum, będzie już za późno, by zatrzymać spiralę dramatycznych wydarzeń.

„Menu”

Młoda para wybiera się na odległą wyspę do ekskluzywnej restauracji. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest tam takie, jakim się wydaje, a w menu czekają zaskakujące niespodzianki. W rolach głównych: Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy i Nicholas Hoult.


POWIĄZANE ARTYKUŁY