Grad bramek i klęska w Mielcu

318

„Miedziowi” nie zagwarantowali kibicom dobrego początku tygodnia. W meczu wyjazdowym ze Stalą Mielec polegli aż 4:2. Bramki dla Zagłębia strzelali Erik Daniel oraz samobójcze trafienie Krystiana Getingera.

Dla postronnych widzów ten mecz od początku mógł się podobać. Obie drużyny postawiły na atak i w pierwszych minutach mieliśmy próby Starzyńskiego oraz De Amo. W 14. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, kiedy po dośrodkowaniu świetnie uderzył Mateusz Mak, który zgubił obrońców. Momentalnie Zagłębie ruszyło do odrabiania strat i w 22. minucie stan meczu wyrównał Erik Daniel. Dziesięć minut później powinno być prowadzenie „Miedziowych”, ale Patryk Szysz zepsuł świetną akcję Zajicia i uderzył obok bramki. W 41. minucie samobójcze trafienie zaliczył Krystian Getinger i lubinianie na przerwę schodzili prowadząc.

Druga część spotkania zaczęła się lepiej dla gospodarzy, gdyż w polu karnym faulował Łukasz Poręba, a jedenastkę na gola zamienił Tomasiewicz. W 63. minucie Mateusz Mak ponownie wyprowadził Stal na prowadzenie. Dwanaście minut później mieliśmy już dwubramkową przewagę gospodarzy, tym razem trafił Marcin Flis. W końcówce meczu Stal miała jeszcze jeden rzut karny, ale tym razem górą Hładun. Z boiska wyleciał debiutujący w Zagłębiu Aleksandar Pantić, który tym meczem pokazał, że jego umiejętności odstają od poziomu ligi. W barwach „Miedziowych” zadebiutowało również trzech wychowanków: Lepczyński, Sławiński oraz Kusztal.

Po tym spotkaniu Stal przeskakuje Zagłębie w tabeli ligowej, a „Miedziowi” spadają na dziewiątą lokatę.

Składy:

Stal: 13. Rafał Strączek – 32. Jonathan de Amo, 21. Mateusz Matras, 6. Marcin Flis – 45. Konrad Wrzesiński (82, 5. Mateusz Żyro), 18. Dawid Kort (60, 8. Maciej Urbańczyk), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Maksymilian Sitek (87, 9. Maciej Jankowski), 10. Mateusz Mak (83, 77. Adrian Szczutowski), 23. Krystian Getinger – 99. Fabian Piasecki.

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 24. Kacper Lepczyński, 2. Aleksandar Pantić, 77. Mateusz Bartolewski – 9. Erik Daniel (80, 21. Tomasz Pieńko), 8. Łukasz Poręba (80, 25. Patryk Kusztal), 31. Dawid Pakulski (67, 20. Ilja Żygulow), 18. Filip Starzyński, 17. Patryk Szysz (66, 7. Saša Živec) – 11. Tomáš Zajíc (80, 36. Oliwier Sławiński).