„Górska Odyseja” na lubińskim rynku

244

Na lubińskim rynku można obejrzeć nową plenerową wystawę. „Górska Odyseja” jest fotograficzną opowieścią o zagrożeniach, jakie niesie za sobą brak świadomości ekologicznej.

Na wystawie można zobaczyć artystyczne zdjęcia śmieci wykonane przez Dobromiła Noska na polskich górskich szlakach oraz pozbieranych w trakcie zeszłorocznej akcji pn. „Bałtycka Odyseja”. Założeniem wystawy jest zwrócenie uwagi na skalę i przyczyny zanieczyszczeń oraz pokazanie, w jaki sposób każdy człowiek może przyczynić się do zmniejszenia ilości plastikowych odpadów w środowisku.

Akcję pn. „Górska Odyseja” organizują wspólnie Dominik Dobrowolski i bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Patronat nad akcją objął dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz stowarzyszenie Program Czysta Polska. W 2020 r. Credit Agricole wraz z Dominikiem Dobrowolskim zorganizowali akcję „Bałtycka Odyseja”. Podczas 550 km marszu wzdłuż polskiego wybrzeża wolontariusze z całej Polski posprzątali plaże od Świnoujścia po Piaski na Mierzei Wiślanej, a także zwracali uwagę na problem plastikowych śmieci w wodzie. Wystawa jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku.

Ekspozycję „Górska Odyseja” można oglądać na lubińskim rynku do 15 marca.