Górnik gra dalej

234

Górnik Lubin potwierdził swoją wysoką ligową formę również w rozgrywkach pucharowych. W 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski lubinianie nie dali szans Górnikowi Złotoryja.

Mecz dwóch imienników zakończył się pewnym zwycięstwem ekipy z Lubina, która występuję klasę niżej od zespołu ze Złotoryi. Na boisku nie było jednak tego widać, gdyż to gospodarze narzucili rywalom swój styl gry.

Górnik Lubin już po kwadransie objął prowadzenie po bramce Jakuba Stefańskiego. Ten sam zawodnik trafił również w ostatniej minucie pierwszej połowy. Wówczas było już 3:0, gdyż dziesięć minut wcześniej na listę strzelców wpisał się Paweł Chmurowski. W 56. minucie na 4:0 podwyższył Kamil Gołębiowski, a honorowego gola dla gości zdobył niespełna dwadzieścia minut przed końcem meczu Damian Kobza.

W ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski Górnik Lubin zmierzy się na własnym boisku z Orkanem Szczedrzykowice. W tej fazie Do gry dołączają już III-ligowcy: Miedź II Legnica i Zagłębie II Lubin.

Górnik Lubin – Górnik Złotoryja 4:1 (3:0)