Górnicze starcie dla lubinian!

344

W ramach 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Górnikiem Zabrze 2:0. Bramki zdobywali Damjan Bohar oraz Bartosz Białek.

W 12 minucie zza pola karnego uderzył Filip Starzyński, a jego strzał z trudem obronił Chudy. Dobijał Damjan Bohar jednak z pozycji spalonej. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Starzyńskiego głową uderzał Guldan, ale piłka wylądowała na poprzeczce. W 19 minucie niezawodny w tym sezonie duet Živec – Bohar daje prowadzenie „Miedziowym”. Ten pierwszy dogrywa w pole karne, a drugi mija trzech obrońców i strzela bramkę. Reszta pierwszej połowy zdecydowanie pod dyktando Zagłębia, jednak bez konkretnych sytuacji bramkowych.

W 49 minucie świetną interwencja w obronie popisał się Lubomir Guldan, czym uchronił Zagłębie przed stratą gola. W 60 minucie meczu po rzucie wolnym piłkę wywalczył Damian Oko, a jego podanie na bramkę zamienił wychowanek Zagłębia Bartosz Białek. W 76 minucie z dystansu uderzał Filip Starzyński, jednak dobrą interwencją popisał się Chudy. W 85 minucie bramkarz Zabrzan po raz kolejny uratował swoją ekipe, tym razem po strzale Patryka Szysza. Z całego przebiegu meczu należy pochwalić obronę „Miedziowych”, ktoś nie dopuściła Zabrzan do żadnej sytuacji bramkowej.

W następnej kolejce „Miedziowi” podejmą w Białymstoku miejscową Jagiellonię.