W ścinawskim gimnazjum powstało Szkolne Koło Geocachingu Geokopernikus. Uczniowie nie tylko szukają skrytek, ale i zakładają nowe. Do tej pory w Ścinawie i okolicach zorganizowali 16 takich miejsc.
Geocaching jest jedną z form turystyki rekreacyjnej. Ma charakter gry terenowej, podczas której wykorzystując odbiornik GPS poszukuje się pojemników nazywanych „geocache”. Po odnalezieniu takiej skrytki należy ten fakt odnotować na stronie internetowej poświęconej grze.
Na świecie ukrytych jest około 2,8 mln skrytek, z czego w Polsce jest ich około 28 tys., na terenie województwa dolnośląskiego 5356, a w powiecie lubińskim 388. W samej tylko gminie Ścinawa znajdują się aż 104 skrytki.
Uczniowie tutejszego gimnazjum postanowili aktywnie włączyć się do tej zabawy. Założyli Szkolne Koło Geocachingu Geokopernikus. Obecnie działa w nim osiem osób. Założyli do tej pory 16 skrytek. Odnaleźli ich już w sumie 358 i szukali m.in. w Krakowie, Szklarskiej Porębie, Wrocławiu, Brzegu Dolnym, Legnicy, Chobieni, Lubinie i oczywiście na terenie gminy Ścinawa.
– Poszukiwanie skrytek ze skarbami to bardzo ciekawe, zajmujące i emocjonujące zajęcie. Wszystkich zainteresowanych: gimnazjalistów, a także pracowników Gimnazjum Publicznego w Ścinawie zapraszamy na nasze spotkania, które odbywają się w ramach działalności Szkolnego Koła Geocachingu – zachęcają gimnazjaliści.
Więcej informacji pod adresem: www.geocaching.com