Gdańsk zdobyty!

90

Trwa dobra seria piłkarek ręcznych Metraco Zagłębia Lubin! Miedziowe wygrały w Gdańsku z miejscowym Łączpolem i zaliczyły kolejny awans w ligowej tabeli.

20160925-pa3_78751

Gospodynie lepiej zaczęły mecz i prowadziły 2:1. Później do głosu doszły lubinianki, dobra gra w obronie i skuteczne ataki sprawiły, że na tablicy wyników było 6:9. Miejscowe ocknęły się jeszcze przed przerwą, doprowadzając do remisu. Przed zejściem do szatni lubiniankom udało się jeszcze dorzucić bramkę i do przerwy prowadziliśmy jednym trafieniem.

W drugiej połowie wątpliwości już nie było. Lubinianki szybko po zmianie stron wypracowały sobie przewagę, co pozwoliło im kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. Miedziowe wychodziły obronną ręką również grając w osłabieniu, dzięki czemu nie pozwoliły gospodyniom doprowadzić do remisu. Co prawda w pewnym momencie gdańszczanki zniwelowały straty do jednej bramki, ale chwile później Zagłębie znów odskoczyło. Obrona miejscowej ekipy nie mogła poradzić sobie z rzutami Agnieszki Jochymek i Zany Marić. Lubinianki wygrały trzeci mecz z rzędu i wróciły na właściwe tory.

AZS Łączpol Gdańsk – Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (11:12)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Malta 1, Semeniuk 3, Trawczyńska 1, Buklarewicz 2, Marić 9, Jochymek 7, Milojević 2.

Źródło: zaglebie.lubin.pl