Finał Mistrzostw w Lubinie (FOTO)

82

Do Lubina zjechały najlepsze drużyny z całego Dolnego Śląska, aby walczyć o tytuł mistrza naszego województwa w piłce ręcznej chłopców w ramach gimnazjady. Zawodom towarzyszył wyśmienity doping i zacięta rywalizacja.

Nieczęsto nadarza się okazja organizacji zawodów takiej rangi, gdyż zazwyczaj stara się o to każde miasto, które uważane jest za faworyta. Jednego faworyta tych zawodów wskazać było jednak niezwykle trudno, głównie z powodu rywalizacji samych najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku.

– Do organizacji tej imprezy w Lubinie przyczyniło się na pewno dobre zaplecze sportowe, jakim może się pochwalić Szkoła Podstawowa nr 14 – mówi Jarosław Hipner, współorganizator zawodów oraz trener naszych zawodników.

Każde województwo podzielone jest na strefy, w których odbywają się najpierw mistrzostwa miast, potem podstref, a następnie mistrzostwa danych stref. Dopiero po przejściu tej żmudnej drogi reprezentacje danych szkół mogą zaprezentować siebie oraz swój region wśród najlepszych. Nasze województwo podzielone jest na cztery strefy: jeleniogórską, legnicką, wałbrzyską i wrocławską.

Oficjalne otwarcie, jak i całą imprezę poprowadził Artur Pastuch. Finał wojewódzki rozpoczął się od upamiętnienia ofiar tragedii prezydenckiego samolotu minutą ciszy.

Strefę jeleniogórską reprezentowała drużyna z GM nr 3 w Lubaniu, strefę wałbrzyską – GM nr 1 z Dzierżoniowa, wrocławską zaś GM nr 37 z Wrocławia. Natomiast zawodnicy z GM nr 4 w Lubinie reprezentowali strefę legnicką.

Już w pierwszym meczu spotkali się główni faworyci całego turnieju, drużyny z Lubina i Wrocławia. Pierwszą połowę bardzo dobrze rozpoczęli lubinianie, wychodząc na prowadzenie 3:1. Niestety w końcówce, jak i w całym meczu lepszy okazał się rywal z Wrocławia, który pokonał naszą reprezentację 13:16 (7:9 do przerwy).

W drugim półfinale zmierzyły się zespoły z GM nr 3 z Lubania i GM nr 1 z Dzierżoniowa. Ten ostatni znacząco uległ rywalowi przegrywając cały mecz 25:15.

W przerwach między pojedynkami kibice mogli podziwiać umiejętności cheerlederek.

W meczu o trzecie miejsce podopieczni Jarosława Hipnera udowodnili wyższość nad rywalem z Dzierżoniowa wynikiem 19:13, tym samym zapewniając sobie brązowy medal tych mistrzostw.

Jak się okazało drużyna z Wrocławia w tych zawodach nie miała sobie równych, pokonując w finale gimnazjum z Lubania wynikiem 22:17.

Gimnazjum Nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie reprezentowała klasa sportowa (III f ) o profilu: piłka ręczna, w składzie: