Filmy o pszczółce i lekarzach

16

Coś dla siebie znajdą zarówno dorośli widzowie, jak i młodsi. Od najbliższego piątku, 17 października, w lubińskim kinie Muza będą wyświetlane filmy „Bogowie”, „Boyhood” oraz „Pszczółka Maja. Film”.

Produkcję „Bogowie” będzie można obejrzeć aż do 30 października, zaś „Boyhood” i „Pszczółkę Maję. Film” do 23 października.

W przypadku „Bogów” i „Pszczółki Mai” istnieje możliwość zorganizowania przedpołudniowych seansów dla szkół. Dystrybutor filmu przygotował ciekawe materiały dydaktyczne dla nauczycieli do wykorzystania podczas lekcji po obejrzeniu filmu. Cena biletu 12 zł (opiekunowie wstęp wolny). Rezerwacje seansów: tel. 76 746 22 79 lub mail: kino@ckmuza.pl

Natomiast w najnowszym DKF-ie, 22 października, wyświetlony zostanie film „Pewnego razu na Dzikim Wschodzie” (Irak).

Szczegółowy repertuar kina Muza można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu

O filmach:

„Bogowie”
Opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To film o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Religę w Zabrzu. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. Jaką cenę musiał zapłacić za sukces?

 

„Pszczółka Maja. Film”
Uskrzydlająca opowieść o najbardziej rezolutnej pszczółce świata w zupełnie nowej odsłonie wreszcie na wielkim ekranie! Sympatyczna pszczółka Maja i jej przyjaciele to ukochani bohaterowie milionów nie tylko małych widzów. Ich nowe przygody to jak zawsze potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji. Film zrealizowany przez jedno z najlepszych studiów animacji na świecie już wkrótce podbije nasze kina i serca.

 

„Boyhood”
Realizowany w krótkich odstępach czasu między 2002 a 2013 rokiem, "Boyhood" to przełomowe wydarzenie filmowe opowiadające o 12 latach z życia pewnej rodziny. W centrum wydarzeń znajduje się Mason, który wspólnie z siostrą Samanthą zostaje zabrany w emocjonalną, transcendentną podróż przez lata dzieciństwa aż do dorosłości.

 

„Pewnego razu na Dzikim Wschodzie”
Baran (Korkmaz Arslan) to bohater zakończonej sukcesem kurdyjskiej wojny o niepodległość. Ponieważ nadeszły wyczekiwane czasy pokoju, pracuje jako komendant w stołecznym komisariacie. Miejsca długo tam nie zagrzeje. Po absurdalnej egzekucji przeprowadzonej na łkającym mordercy, mężczyzna zaczyna czuć niesmak do dzierżonej przez siebie odznaki. Rezygnuje ze wspinania się po szczeblach kariery i postanawia wyjechać do zapomnianego przez Boga, przygranicznego miasteczka.


POWIĄZANE ARTYKUŁY