Teraz to sami widzowie mogą zdecydować, co obejrzą w czerwcu w Muzie. – Spośród proponowanych dwudziestu filmów należy wybrać maksymalnie cztery tytuły. Filmy, które zdobędą największą liczbę głosów, zostaną pokazane w ramach DKF-u – wyjaśnia Beata Kurpińska z Centrum Kultury Muza.
Na liście znalazły się filmy zarówno z 2011 roku, jak i nieco starsze. Większość nie była pokazywana w lubińskiej Muzie, ale wśród nich są i trzy tytuły, które być może widzowie przeoczyli, a są warte obejrzenia – „Drive”, „Musimy porozmawiać o Kevinie” i „Idy marcowe”.
Głosować można do 20 maja, wypełniając ankiety, które znajdują się w holu Muzy lub poprzez stronę internetową: www.ckmuza.tv/dkf/dkf_na_zyczenie.htm
– Wśród osób, które zagłosują i podadzą swój adres e-mail zostaną rozlosowane bilety do kina. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu! – zachęca Beata Kurpińska.
A wybierać można spośród tych oto produkcji:
Ajami (Niem, 2009)
Almanya (Niem, 2011)
Combat girls. Krew i honor (Niem, 2011)
Drive (USA, 2011)
Flamenco, flamenco (Hiszp, 2010)
Gran Torino (USA, 2008)
Happy, Happy (Norw, 2010)
Idy marcowe (USA, 2011)
Lollipop Monster (Niem, 2011)
Marieke. Marieke (Belg, 2010)
Musimy porozmawiać o Kevinie (USA, 2011)
Obca (Niem, 2011)
Opowieści, które istnieją tylko w naszej pamięci (Arg, 2011)
Ponad nami tylko niebo (Niem, 2011)
Powrót do domu (Arg, 2011)
Rumba (Belg, 2008)
Weselna Polka (Niem, 2010)
Wyspa skazańców (Norw, 2010)
Zakochany Goethe (Niem, 2010)
Z tobą i przeciw tobie (Fra, 2010)