Filmowe nowości w kinie Muza

209

Film „1917” można od dzisiaj, 24 stycznia, obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień, do 30 stycznia, wyświetlane będą produkcje: „Psy 3. W imię zasad” oraz „Gorący temat”.

„1917”

„1917” będzie gościć na ekranach kina Muza do 6 lutego.

Dodatkowo w sobotę, 25 stycznia, o godzinie 14.15 odbędzie się specjalny pokaz krótkometrażowego filmu „Rykoszety”, opowiadającego o Zbrodni Lubińskiej. Bilety wstępu kosztują 5 zł.

W niedzielę, 26 stycznia, o godzinie 12 kolejny seans w ramach cyklu „Mamo, tato, zabierzcie mnie na poranek”. Tym razem wyświetlony zostanie film „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Bilety kosztują 12 i 15 zł.

Natomiast w środowym DKF-ie, 29 stycznia, kinomanii obejrzą „Synonimy”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„1917”

Wielkie wojenne widowisko na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata.

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku I wojny światowej otrzymują ryzykowną misję. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

„Psy 3. W imię zasad”

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.

W rolach Franza Maurera i Waldka „Nowego” Morawca ponownie zobaczymy Bogusława Lindę i Cezarego Pazurę. Film na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował Władysław Pasikowski.

„Gorący temat”

Prawdziwa opowieść o skandalu, który był jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #METOO.

Stacja Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa.

W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety (Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie) będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.

„Rykoszety”

Lubinianin Marcin Lesisz (autor zdjęć do filmu) i reżyser Jakub Radej w swoim fabularnym filmie przedstawiają tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Lubinie 31 sierpnia 1982 r.

Dwaj bracia – górnicy reprezentują różne postawy wobec opresji policyjnego państwa. Podczas, gdy Tadek wycofuje się w neutralność, Janek wybiera aktywność w demokratycznym podziemiu – mimo, że jego dziewczyna Magda planuje dla obojga ucieczkę do Francji, wykorzystując koneksje ojca – milicjanta. Kiedy Janek prosi Tadka o przechowanie antyrządowych ulotek w drugą rocznicę Porozumień Sierpniowych, uruchamia spiralę wydarzeń, które wystawią na próbę lojalność i siłę charakteru wszystkich zaangażowanych.

Rykoszety to wielowątkowa opowieść o ludziach, których życie złamało jedno wydarzenie. Niezależnie od tego, po której stronie barykady stali. To film o tych, którzy to życie zaczynali, sprzeciwiając się władzy w ramach młodzieńczego buntu, ale też o tych, których machina represji uderzyła przypadkowo. Śledząc przeplatające się losy kilku bohaterów, odkrywamy zacierane przemocą, kłamstwo dotyczące nadal słabo znanej, Zbrodni Lubińskiej.

„Sekretne życie zwierzaków domowych 2”

Druga część wielkiego przeboju „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

Pierwsza część cieszyła się na całym świecie gigantyczną popularnością, ściągając do kin tłumy widzów. Zachwytu nie kryli także krytycy filmowi.

Poznamy dalsze losy najsłodszych zwierzaków świata, które, gdy tylko zamykamy drzwi, wychodząc do szkół i pracy, prowadzą swoje pełne przygód sekretne życie.

„Synonimy”

Laureat Złotego Niedźwiedzia oraz Nagrody FIPRESCI ostatniego festiwalu w Berlinie to jednocześnie najbardziej osobisty film cenionego izraelskiego reżysera Nadava Lapida. Film opowiada historię młodego Izraelczyka Yoav, który chcąc się odciąć od swojej przeszłości, decyduje się na wyjazd do Paryża. Początki w nowym mieście nie wyglądają jednak tak, jak sobie wyobrażał. Najprostszą drogą do tego, by zapomnieć o swojej ojczyźnie, jest porzucenie rodzimego języka. Stąd Yoav nie mówi ani słowa po hebrajsku, a francuską stolicę poznaje z nieodłącznym słownikiem w ręku. Nową tożsamość pomaga mu odkryć młoda francuska para, z którą bohater szybko się zaprzyjaźnia.


POWIĄZANE ARTYKUŁY