Filmowe nowości, czyli na co do kina

228

„Skąd się biorą sny” oraz „Śniegu już nigdy nie będzie” to dwie nowości, jakie od dzisiaj, 4 czerwca można obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ponadto do 10 czerwca nadal wyświetlane będą filmy „Druga połowa” oraz „Krudowie 2: Nowa era”.

„Śniegu już nigdy nie będzie”

Animowana produkcja „Skąd się biorą sny” można będzie oglądać do 17 czerwca, zaś „Śniegu już nigdy nie będzie”.

W środowym DKF-ie 9 czerwca pokazany zostanie film „Świat według kota”.

Natomiast w niedzielę, 6 czerwca, odbędzie się kolejny i ostatni kinowy pokaz „Cadas” – amatorskiego filmu fabularnego stworzonego przez lubińską młodzież.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Druga połowa”

Młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona nowo poznanym mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi złe fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko – kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu – Jarosława Kota – który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan „3 x Z” – i chcąc „Zaskoczyć, Zauroczyć i Zaimponować” Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji?

W filmie wystąpiła plejada gwiazd: Andrzej Grabowski („Mayday”), Leszek Lichota („Wataha”), Ilona Ostrowska („Narzeczony na niby”), Piotr Rogucki („Gotowi na wszystko. Exterminator”), Rafał Rutkowski („Planeta Singli”), Iwona Bielska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”), Sławomir Orzechowski („Jak poślubić milionera?”) i Małgorzata Rozenek-Majdan. W produkcji udział wzięli także: gwiazda reprezentacji Polski w piłce nożnej Grzegorz Krychowiak, znani komentatorzy i dziennikarze sportowi Dariusz Szpakowski, Roman Kołtoń i Michał Pol oraz wiele innych zaskakujących osób ze świata futbolu.

„Krudowie 2: Nowa era”

Nowe przygody Krudów, których poznaliśmy w pierwszej części filmu w 2013 r. Krudowie potrzebują nowego miejsca do życia. Tak więc pierwsza prehistoryczna rodzina wyrusza w świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, raj który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane… z wyjątkiem jednej rzeczy. Mieszka tam już inna rodzina: Bettermanowie. Bettermanowie (z naciskiem na „better”) – ze swoim wyszukanym domkiem na drzewie, niesamowitymi wynalazkami i nawadnianymi hektarami upraw smacznych owoców – znajdują się kilka stopni powyżej Krudów na drabinie ewolucyjnej. Kiedy przyjmują Krudów jako pierwszych gości na świecie, wkrótce narastają napięcia między rodziną jaskiniową a rodziną współczesną. Gdy szanse na dobre relacje wydają się stracone, nowe zagrożenie popchnie obie rodziny do wyjścia poza ów bezpieczny mur i zmusi do zaakceptowania różnic i stworzenia wspólnej przyszłości.

„Skąd się biorą sny”

Co się dzieje w głowie, kiedy śpimy i jak powstają sny? Czy da się wejść do cudzych fantazji i przeżyć tam najbardziej niesamowitą przygodę, jaką można sobie wyobrazić? O tym przekona się dzielna bohaterka nowej animacji w reżyserii Kima Hagena Jensena – twórcy zwariowanych i rozśpiewanych postaci z przeboju „Disco Robaczki”.

Czas na prawdziwą jazdę bez trzymanki, jaka nawet Wam się nie śniła! Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny a ich ojciec postanawia, że zamieszkają wszyscy w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i próbuje zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki. Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą ją tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną dziewczynkę raz na zawsze. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!

„Śniegu już nigdy nie będzie”

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, polski kandydat do Oscara 2021, z m. in. Mają Ostaszewską, Agatą Kuleszą i Weroniką Rosati w rolach głównych.

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

 

„Świat według kota”

Kot o imieniu Abatutu zabiera nas na eksplorację dzikiej, często ukrytej strony swojego rodzinnego miasta – Amsterdamu. Odkrywamy, że tętniąca życiem, historyczna stolica Holandii jest nie tylko domem dla ludzi, ale także dla bogatej i różnorodnej przyrody. Wycieczka po mieście z kotem Abatutu staje się zabawnym i wciągającym doświadczeniem dla całej rodziny. Już nigdy nie spojrzysz na swoje miasto, w ten sam sposób!

 

„Cadas”

Historia nastolatka, dla którego życie nie przygotowało szczęśliwego scenariusza. Opowieść stworzona przez młodych ludzi – o depresji wśród młodzieży, o przemocy domowej i rówieśniczej oraz o nieszczęśliwej miłości. Problemy młodych ludzi często bywają pomijane i lekceważone. Usprawiedliwiane są okresem dojrzewania bądź też innymi czynnikami uznawanymi przez wielu za niepoważne i niewarte uwagi. Dla niektórych jedynym sposobem dostrzeżenia powagi problemów młodych ludzi jest przeżycie tragedii, do której mogą one doprowadzić.

„Cadas” to niezależny, krótkometrażowy film fabularny w reż. Michała Cywińskiego realizowany przez lubińską młodzież z wielką pasją do tworzenia. Film otrzymał główną nagrodę w kategorii „Rising Talent” na międzynarodowym festiwalu Fusion East Europe International Film Festival 2020 oraz wyróżnienie i 3 nagrodę publiczności na Festiwalu Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła. Projekt został sfinansowany z dobrowolnych wpłat darczyńców z całej Polski. Odpowiada za niego grupa kilkudziesięciu młodych Lubinian. Pomysłodawcą i reżyserem filmu jest Michał Cywiński – młody filmowiec z Lubina. Odtwórcami głównych ról są: Piotr Cieśliński i Katarzyna Ćwian. W role drugoplanowe wcielili się: Maciej Zych, Marek Krzeszowski, Radosław Chruściński i Martyna Majcher. Muzykę do filmu skomponował i wykonał Tomasz Targosz.


POWIĄZANE ARTYKUŁY