Filmowe emocje

64

„Zenek” – film o królu disco polo, który wyśpiewał całej Polsce takie przeboje, jak „Życie to są chwile” czy „Przez twe oczy zielone”, wybrzmi w lubińskim kinie Helios już w najbliższy piątek. W obrazie Jana Hryniaka z legendą polskiej sceny disco polo zmierzą się Krzysztof Czeczot i Jakub Zając, niezwykle sprawnie wcielając się w tytułową postać.

Scenariusz opowiada pozytywną historię opartą na życiorysie Zenona Martyniuka ubarwioną zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo. To dzięki nim film sprawnie nakreśla realia lat 80. i 90. w Polsce. Oś fabuły przypomina obraz paradokumentalny. W „Zenku pojawiają się współczesne postacie bohaterów, które wspominają i zapowiadają poszczególne wydarzenia.

Miłość niejedno ma imię. Oprócz premiery kręcącej się wokół miłości do muzyki, w nadchodzącym tygodniu przyjrzeć się możemy również miłości damsko-męskiej… „365 dni” to pierwszy polski erotyk oparty na powieści Blanki Lipińskiej, mocna historia niełatwego uczucia, które zrodziło się między szefem sycylijskiej mafii i piękną Laurą Biel, poszukującą w związku czegoś więcej niż rutyna. Paniom wybierającym się na ten film polecamy także zakup biletu na najbliższe seanse z cyklu Kino Kobiet z wieloma atrakcjami i licznymi konkursami.

„365 dni”

Fanów ekranizacji słynnych komiksów zapraszamy natomiast na film „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)”, stanowiący ukłon w stronę kultowej serii o tej samej nazwie. Barwne kino akcji z pewnością przypadnie do gustu nie tylko młodzieży, lecz także dorosłym kinomanom.

Najmłodszych widzów zarazem rozśmieszy i rozczuli animacja „Gang zwierzaków”, opowiadająca historię paczki czworonogów, które z dnia na dzień tracą dom i muszą poradzić sobie z niebezpieczeństwami wynikającymi z życia na ulicy!

„Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)”

Ponadto w najbliższy piątek nie będzie słodko, ani sztampowo… Będzie natomiast ostro i z przytupem! Helios przygotował bowiem alternatywę dla romantycznych kolacji i bukietów róż, zapraszając swoich widzów w walentynkową noc na Nieromantyczny Maraton Filmowy w dwóch odsłonach.

Szczegółowe informacje o repertuarze oraz godzinach seansów, a także możliwość zakupu biletów na stronie www.helios.pl oraz w kinowych kasach.