Film o Janie Pawle II w Muzie

13

Film „Apartament”, w którym zobaczymy nigdy wcześniej niepublikowane materiały, pokazujące prywatne oblicze Jana Pawła II oraz francuską komedię „Rozumiemy się bez słów” będzie można obejrzeć w lubińskim kinie Muza już od najbliższego piątku, 5 czerwca. Ponadto nadal wyświetlana będzie animacja „Rechotek”.

„Apartament” i „Rechotek” będą pokazywane do 11 czerwca, zaś „Rozumiemy się bez słów” do 18 czerwca.

Ponadto w najbliższą niedzielę, 7 czerwca, odbędzie się ostatni przed wakacjami seans z cyklu „Z rodziną najlepiej wychodzi się… do kina”. Tym razem będzie można obejrzeć „Tajemnice lasu”. Bilety kosztują tylko 10 zł.

W środowym DKF-ie wyświetlona zostanie irańska produkcja „Taxi Teheran”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz ceny biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu

O filmach:

„Apartament”
Nowy film producentów wielkiego przeboju polskich kin – „Świadectwa”, w którym zobaczymy niezwykłe, nigdy wcześniej nie publikowane materiały, pokazujące prywatne oblicze Jana Pawła II. „Apartament” daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawłaa II. W filmie usłyszymy – między innymi – wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat – począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mari – osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza Egildo Biocca oraz innych ludzi, którzy mieli okazję poznać Ojca Świętego w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas Jego prywatnych wędrówek i urlopów. Narratorem filmu jest dziennikarz TVP Piotr Kraśko. Muzykę skomponował Radzimir Dębski.

„Rozumiemy się bez słów”
Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już "ten" chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?

„Rechotek”
Pełna niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowana opowieść o najbardziej kumatej żabce świata! Wielka podróż czasem zaczyna się od żabiego skoku. Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca w życiu. Na swej drodze spotkają całą plejadę najbardziej barwnych zwierzątek, jakie można sobie wyobrazić. Kłopoty zaczną się, gdy Rechotek uwierzy, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanowi znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. Tylko jak tu w dżungli znaleźć księżniczkę?

„Taxi Teheran”
Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem „Taxi Teheran” Jafara Panahiego jest jak audiowizualna pocztówka z Iranu. Podróżujący po Teheranie jako taksówkarz reżyser na przykładzie kolejnych pasażerów z humorem pokazuje nam absurdy i grozę życia w jego ojczyźnie. Chociaż pojawia się tu dosadna krytyka instytucji cenzury czy opresyjnego systemu, film przepełniony jest miłością do perskiej kultury i Irańczyków. Dzięki niemu dowiadujemy się na temat Iranu więcej prawdy niż z mediów w ostatniej dekadzie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY