Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 15

329

W Przedszkolu Miejskim nr 15 odbył się kolejny raz Festyn Rodzinny. To spotkanie było dedykowane przedszkolakom i ich rodzicom z okazji kilku świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

W tym dniu ogród przedszkolny zamienił się w ogromny kolorowy plac zabaw, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli miło spędzili wspólnie czas.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15 powitaniem pani dyrektor oraz przekazaniem życzeń dla rodziców w formie prezentacji programów artystycznych przygotowanych przez poszczególne grupy. O muzyczną oprawę i zabawę zadbał zaproszony na tę okazję animator.

Na terenie ogrodu było mnóstwo atrakcyjnych miejsc, gdzie odbywały się zaplanowane działania, takie jak puszczanie baniek mydlanych, malowanie buziek, można było również uczestniczyć w warsztatach balonowych i lepić z masy solnej. Dla malutkich gości stworzona została specjalna strefa dla malucha. Najbardziej odwiedzaną częścią ogrodu było miejsce, gdzie rozłożono dmuchany zamek.

Całą imprezę uświetniła ogrodowa kawiarenka z przepysznymi domowymi wypiekami i pachnąca kawą. Zgłodniali uczestnicy festynu mogli posilić się grillowaną kiełbaską, pajdą chleba ze szmalcem i ogórkiem oraz drobnymi przekąskami.

Specjalną atrakcją spotkania była wizyta strażaków z OSP Lubin prezentujących wóz strażacki oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, którzy udostępnili dzieciom do oglądania radiowóz policyjny.

Ta cykliczna impreza to tradycja przedszkola, która przynosi wiele radości i moc wrażeń nie tylko dzieciom i ich rodzicom, ale również wszystkim pracownikom placówki.

AUTOR i FOT. Przedszkole Miejskie nr 15


POWIĄZANE ARTYKUŁY