Ferie w Lubinie – co, gdzie i kiedy?

2596

Wszystko wskazuje na to, że ferie odbędą się bez przeszkód. Dla dzieci, które spędzą te dwa tygodnie wolne od szkoły w Lubinie, przygotowano kilka propozycji. Na część z zajęć trzeba się wcześniej zapisać.

Fot. Yan Krukov/Pexels

Na Dolnym Śląsku, a więc również w Lubinie ferie w tym roku rozpoczną się 31 stycznia i zakończą 13 lutego. Coś dla siebie znajdą zarówno mali artyści, jak i wielbiciele zwierząt czy sportu.

Zoo Lubin

W lubińskim zoo ferie odbędą się w dwóch turach: od 31 stycznia do 4 lutego oraz od 7 do 11 lutego oraz w dwóch blokach: przedpołudniowym od godz. 11 do 12 i popołudniowym w godz. 16-17. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami.

– W ramach pięciu dni poznamy pięć szlaków tematycznych lubińskiego zoo oraz pięć technik rękodzieła – wylicza Agata Bończak, dyrektor Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Poniedziałek poświęcony będzie pomnikom przyrody i makramom, wtorek – zwierzętom wiejskim i szyciu, środa to ptaki i szydełko, czwartek – dinozaury i dzierganie, a piątek – epoka lodowcowa i kumihimo.

Zajęcia odbywać się będą na terenie ogrodu zoologicznego w kawiarni. Udział w nich jest bezpłatny, ale trzeba się wcześniej zapisać, dzwoniąc pod numer telefonu 734 170 991.

Więcej informacji wkrótce na FB Zoo Lubin TUTAJ.

Muzeum Historyczne

Bezpłatne zajęcia dla młodych lubinian przygotowuje także Muzeum Historyczne. W tym roku jednak odbędą się one jedynie online. Szczegółowy program zostanie opublikowany wkrótce. Będzie można go znaleźć m.in. na FB Muzeum TUTAJ.

Regionalne Centrum Sportowe

Coś dla siebie znajdą także wielbiciele sportu. Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie przygotowało propozycje na oba tygodnie ferii: od 31 stycznia do 11 lutego. Na zajęcia nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy wybrać, to co nas interesuje, i po prostu przyjść. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny.

– Przygotowana przez nas oferta daje możliwość udziału w zajęciach oraz turniejach sportowych. W programie Sportowych Ferii RCS znajdują się m.in. zajęcia z piłki ręcznej, turniej piłki nożnej, zajęcia na kręgielni, nauka pływania czy zajęcia na łyżwach – wylicza Sabrina Trzeciak z RCS Lubin. – Jedną z popularniejszych form spędzania czasu wolnego w zimie są oczywiście zabawy na szklanej tafli. Dobra muzyka, nastrojowe oświetlenie, ciekawe konkurencje sprawnościowe i bezpłatna nauka jazdy na łyżwach, to bez wątpienia największe atuty – mówi.

Fot. RCS Lubin

W sumie w czasie ferii w godzinach porannych od poniedziałku do piątku odbędzie się 15 różnorodnych imprez sportowych na obiektach Regionalnego Centrum Sportowego.

Pierwsze zajęcia zaplanowano na 31 stycznia na godz. 10. Będzie to nauka pływania na basenie Ustronie. A o godz. 11 gry, zabawy i miniturniej w rugby na hali sportowej przy SP 14.

Szczegółowy harmonogram wkrótce opublikowany zostanie na stronie internetowej rcslubin.pl.

Centrum Kultury Muza

Na drugi tydzień ferii, od 8 do 11 lutego, propozycję dla dzieci w wieku 6-10 lat przygotowało Centrum Kultury Muza. We wtorek i czwartek odbędą się warsztaty plastyczne, a w środę i piątek – teatralno-ruchowe. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 10-12.

Jeden dzień ferii w Muzie kosztuje 20 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, warto więc zgłosić się jak najszybciej. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 728 897 757 – pokój 202 (w godzinach 9-15 od poniedziałku do piątku.

Szczegóły oraz regulamin na stronie ckmuza.eu.

To propozycja dla osób indywidualnych, ale Muza zaprasza na ferie także grupy zorganizowane. Można wybierać między zajęciami plastycznymi, edukacją teatralną oraz seansami kinowymi na życzenie. Grupa może mieć maksymalnie 15 osób. Płatność to 10 zł od osoby. Bilet do kina kosztuje zaś 12 zł od osoby.

Ponadto w czasie ferii repertuar kina Muza dopasowany będzie do młodej widowni. Szczegóły pojawią się na stronie internetowej Muzy już wkrótce.

Centrum Działań Twórczych

W Centrum Działań Twórczych ferie odbędą się w dwóch turach: od 31 stycznia do 4 lutego i od 7 do 11 lutego. Nie zabraknie warsztatów z jogi, plastycznych, muzycznych, ceramicznych, teatralnych, tanecznych i rekreacyjnych. Oprócz zajęć w pracowniach, uczestnicy twórczych ferii wybiorą się na kręgielnię (dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie) oraz do kina Helios na seans filmowy.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Będą się odbywać w godzinach 9-14. Jeden turnus kosztuje 200 zł, uczestnicy stałych zajęć CDT zapłacą mniej – 150 zł.

Zapisy na ferie ruszą 17 stycznia. Można to zrobić mailowo kontakt@cdt.lubin.pl lub telefonicznie 767 560 015.

Więcej informacji wkrótce na www.cdt.lubin.pl.