Ferie inne niż zwykle

762

W tym roku ferie wyglądają inaczej niż zazwyczaj. Wprowadzone obostrzeni wykluczają prowadzenie tradycyjnych zajęć dla dzieci, ale lubińskie Muzeum Historyczne i zoo znalazły inne rozwiązanie.

Zdjęcie ilustracyjne

Zajęcia i warsztaty zostały przeniesione do internetu. Te prowadzone przez lubińskie zoo rozpoczęły się już w minionym tygodniu i odbędą się jeszcze 12 i 14 stycznia (szczegóły można znaleźć TUTAJ). Natomiast Muzeum Historyczne rusza z zajęciami od najbliższego poniedziałku, 11 stycznia. Nie ma limitu miejsc, przyłączyć się może każdy, kto ma dostęp do internetu.

– Każda osoba, która będzie chciała z nami spędzić ferie, będzie mogła to zrobić po zalogowaniu się na Facebooka. Od poniedziałku do piątku o godzinie 12 na profilu warsztatowy muzeum będą odbywać się warsztaty – mówi Olga Spiak z Muzeum Historycznego w Lubinie.

Będą to warsztaty plastyczne. Część zajęć przeznaczona będzie dla dzieci, część dla całych rodzin.

– Będziemy wspólne wykonywać przedmioty o dekoracyjnym oraz użytkowym charakterze, takie jak unikatowe zakładki do książek czy też maskotki – dodaje Olga Spiak.

Tematy poszczególnych warsztatów można będzie znaleźć na FB Muzeum Historycznego i Muzeum Lubin Warsztaty. Muzeum będzie też wcześniej informować, jakie materiały będą potrzebne do kolejnych zajęć.

– Mamy nadzieję, że wspólnie spędzimy bardzo fajnie te pięć dni ferii – mówi Spiak.